Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Fine5 Tantsuteater lavastusega “FN” Zawirowania festivalil Varssavis

05.07.2021 10:15

11. juunil 2021 etendub Varssavis toimuval Zawirowania tantsufestivalil Fine5 Tantsuteatri lavastus "FN". 

See on rahvusvaheline tantsuteatrite festival, mida korraldatakse 2005. aastast ja mille eesmärgiks on tutvustada Poola vaatajatele erinevate tantsuteatrite aktuaalseid lavastusi. Festivali programmi kujundamise aluseks on igal aastal erinev teema, festivali külalisteks on olnud palju rahvusvaheliselt tuntud tantsuteatreid nagu Kibbutz, Norrdans, Granhoj Dans, China Wawes jpt. Fine5 Tantsuteater osales Zawirowanial viimati 2009.aastal Olleski/Nõmmiku lavastusega "Faasid".

"FN" esietendus 2020.aasta novembris Vabal Laval. Koreograaf Renee Nõmmik ammutas inspiratsiooni teatri tantsijate isolatsiooniperioodil salvestatud lühilugudest ja tänapäeval üha enam levivast vägivaldsuse humaniseerimisest ning vastandumistest. Lavastus peegeldab tänast maailma, mis on täis ebakindlust ja erinevat informatsiooni, mis tahab olla tõde...Küsitakse, mida tunneb selles infoväljas meie vaim ja kuidas reageerida toimuvale, iseennast kuulata ja kuulda ning kohanduda pidevalt muutuvas uues normaalsuses?  Lavastuse nimi viitab libauudiste ja valeinfo levikule ning nende mõjule.

Lavastuse tantsijad/kaaskoreograafid on Tiina Ollesk, Olga Privis, Helen Reitsnik, Simo Kruusement, Richard Beljohin, muusika ja audiovisuaalsed lahendused on loonud Valentin Siltšenko ja Renee Nõmmik, kostüümi ja lavakujunduse Kalle Aasamäe, lavastuse valguskunstnik on Ants Kurist. 

Lavastus on valminud Renee Nõmmiku uurimistööna Kultuurkapitali õppejõu loomestipendiumi raames. Lavastuse väljatoomist on toetanud Eesti Kultuurkapital ja Tallinna Ülikool ning sõitu festivalile Kultuuriministeerium. Lavastuses "FN" osalemise eest sai 2021 Eesti Teatri tantsuauhinna tantsija Helen Reitsnik. Lavastus "FN" on kutse saanud ka nimekale Venemaa kaasaegse tantsu festivalile Na Grani Ekaterinburgis. Välisetenduste andmine on üks Fine5 Tantsuteatri loomingulise tegevuse prioriteete ja need on olulised nii teatri kui ka Eesti kaasaegse tantsukunsti tutvustamiseks ja arendamiseks laiemalt.