Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Fine5 Tantsuteater esitleb Helsingis “Eutopiat”

11.10.2022 13:27

Fine5 Tantsuteater on uuslavastusega „Eutopia“ kutsutud Helsinki kaasaegse tantsu festivalile KAKTUS. "Eutopia" festivalietendus toimub 15. oktoobril 2022 kell 19.00 Kaapelitehdases.

KAKTUS on kaasaegse tantsu festival, mille algatas tantsutrupp Gruppen Fyra 2005. aastal. Festival toimub üle kahe aasta ja on kujunenud edukaks linnafestivaliks, mis esitleb innovaatilisi tantsulavastusi alates soolotöödest kuni suuremate grupilavastusteni, samuti hõlmab festival kohaspetsiifilisi installatsioone ja tegevuskunsti. 2022. aastal toimub festival 10. korda ning kannab alapealkirja "Baltic meets Kaktus" (ee "Baltimaad kohtuvad Kaktusega"). Külalisena astub festivalil üles Fine5 Tantsuteater, mis tähistab lavastusega "Eutopia" oma 30. sünnipäeva.

Fine5 Tantsuteatri "Eutopia" esietendus toimus 16. septembril 2022 Vene Teatri Ring laval Tallinnas. Lavastuses on vaatluse all metafoor sellisest paigast/kohast, milles olemine annab positiivse kogemuse – tegeletakse kohaga, kus keha kohtub vaimuga, tunne mõttega ja minevik tulevikuga. Lavastuse koreograafid on Tiina Ollesk ja Renee Nõmmik, tantsijad Tiina Ollesk, Michelarcangela Radatti (Itaalia), Helen Reitsnik, Simo Kruusement ja Richard Beljohin. Muusika autor on Aleksandr Žedeljov aka Faershtein, valguskunstnikud Airi Eras ja Ants Kurist, kostüümikunstnik Kalle HT Aasamäe.

Pildil lavastus "Eutopia". Foto: Fine5 Tantsuteater