Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Fine5 Tantsuteater esitleb 7 riigi koreograafide koostööprojekti “RAZDEDAUCH”

17.03.2022 10:23

1. ja 2. aprillil 2022 kell 19.00 esietendub Sakala 3 teatrimajas seitsme riigi 45+ tantsukunstnike ühisprojekt "RAZDEDAUCH",  mis on loodud Loov Euroopa toetatud projekti "BET – Body, Experience, Time through 45+ dancers" raames. 

Projektis osalevad tantsukunstnikud ja tantsuinstitutsioonid Lätist, Leedust, Soomest, Norrast, Rootsist, Inglismaalt ja Eestist ning juhtpartneriteks on Fine5 Tantsuteater Eestist, ühendus PARTY Lätist ja Stellaris DansTeater Norrast.  

Tantsukunstnike manifestiks on, et tantsimine on elukestev looming, õppimine ja tegevus. Kuigi lavastuse loomisprotsessi mõjutasid lähimineviku piirangud, on projekti teemadering tähenduslik laias mõttes: osalejaid huvitasid piirid meie endi sees ja meie ümber, piirangud kui tõkked ja katalüsaator. Piiritlemine seob ja teeb nähtavaks inimese isiklikud kogemused ja tema ajaloo, mida ta endas kannab. Maailmas toimuvate sündmuste taustal on see loomeprotsess olnud mõtterännakuks inimhingest, tema piirideta olemusest, mõistmise ja füüsilise läheduse vajadusest piiritletud maailmas läbi 45+ vanuse vaatenurga. Projektis osalevad tantsijad on vanuses 45-65.

Lavastuse nimetus "RAZDEDAUCH" tuleb ühest aastatetagusest juhtumist kui galaetenduse õhtujuht juhatas sisse Pas de deux balletist …., kuid hääldas "Pas de deux" asemel  kogemata "Raz de dauch" - sarnaselt sõnade venekeelsele kirjapildile. Seda keelevääratust võib muigega tõlgendada ka kui "loomingulist tõlgendust", mida ikka mitmekeelses keskkonnas juhtub. Kuid see lugu ärgitas mõtisklema tantsukunstnike igapäevasest tööst ja loomevõimalustest erinevates riikides, erinevate kunstide rollist, kommunikatsioonist ja staatusest kultuuripildis. Selles on paradoksaalset pinget ja mängulisust ning soovi end arusaadavaks teha.

Lavastuses osalevad: Olga Zitluhina, Ramona Galkina ja Vilnis Birins Lätist, Goda Laurinavičiūtė Leedust, Virpi Juntti ja Oleg Ostanin Soomest, Fiona Millward Ühendkuningriikidest, Toby Gunn Rootsist, Solveig  Lenan- Hermo ja Nikolay Schetnev Norrast ja Tiina Ollesk ning Renee Nõmmik Eestist.

Etendused Tallinnas 1. ja 2. aprillil 2022 toimuvad koostöös: Sakala 3 teatrimaja, Hans Gunther Locki, Gerhard Locki, Kalle Aasamäe, Ants Kuristi, Ando Richteri, TLÜ BFM-i IKUMUMU ja koreograafia õppekavade ning EMTA ja EKA heliproduktsiooni kursuse tudengitega. 

"RAZDEDAUCHI" järgmised etendused toimuvad Lätis, Leedus ja Norras.

Koostöövõrgustiku tegevusi toetavad: Creative Europe, Eesti Kultuuriministeerium, Tallinna Linn, Läti Kultuuriministeerium, Tanssiteatteri MD (Tampere, Soome), Hammerfest Commune (Norra), Nordic Culture Point, Arts Promotion Centre Finland.

https://www.youtube.com/watch?v=WL3b5cEMapQ