Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Fine5 Tantsuteater esineb lavastusega “FN” mainekal tantsufestivalil Context. Diana Vishneva

25.08.2021 10:27

Fine5 Tantsuteater on lavastusega "FN" kutsutud Venemaa mainekale tantsufestivalile Context. Diana Vishneva. Eesti tuntuim kaasaegse tantsu teater esineb 28. ja 29. augustil 2021 kell 20.00 Moskva teatris  «Школа современной пьесы»  ja 2. septembril 20.00 Peterburi Aleksandriskii Teatri Novaja Stsena'l.

Festival Context. Diana Vishneva toimub alates 2013.aastast Moskvas ja Peterburis. Festivali eesmärgiks on tutvustada Venemaa vaatajatele parimaid näiteid kaasaegsest tantsukunstist maailmas, süvendada rahvusvahelist koostööd tantsukunstnike vahel, algatada koostööprojekte, läbi viia meistrikursusi, diskussioone, tantsfilmide ja -raamatute presentatsioone. Festival on aastate jooksul esitlenud selliste tunnustaud koreograafide nagu Ohad Naharini, Hofesh Shechteri, Mats Eki, Jiří Kyliáni, Cidi Larbi Cherkaou jpt lavastusi ja võõrustanud märgilisi tantsuteatreid nagu NDT, Kanada Rahvusballett, Batsheva Dance Company jpt. Festivali raames toimuv noorte koreograafide konkurss on kujunenud oluliseks kaasaegse tantsukunsti platvormiks Venemaal. Eesti tantsukunst on festivalil Context. Diana Vishneva esindatud esimest korda. 

Fine5 Tantsuteatri lavastus "FN" esietendus 2020 aasta novembris. Lavastuse peateemaks on küsimus, kuidas inimese keha ja vaim tõejärgse maailma lakkamatus infovoos ja pandeemiajärgses uues reaalsuses toime tuleb. Veel käsitletakse aktuaalseid teemasid nagu isolatsiooniperiood, psüühiline ja füüsiline vägivald, pidev konkureerimine üksteisega ja globaalne militariseerumine. https://www.fine5.ee/artiklid/lavastus-fn-zawirowania-festivalil/

"FN" loomemeeskond: Lavastaja: Renee Nõmmik, tantsijad ja kaaskoreograafid: Tiina Ollesk, Olga Privis, Helen Reitsnik, Simo Kruusement, Richard Beljohin. Helilooja ja visuaalide autor Valentin Siltšenko, Kunstnik Kalle Aasamäe. 

Välisetenduste andmine on üks Fine 5-i loomingulise tegevuse prioriteete ja need on olulised nii teatrile kui ka Eesti kaasaegse tantsukunsti tutvustamiseks ja arendamiseks laiemalt. 2021.aasta suvel on õnnestunud lavastusi näidatud välisfestivalidel Poolas ja Norras.

Sõitu Venemaale toetab Eesti Kultuuriministeeriumi programm "Eesti kultuur maailmas".