Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Fine5 tähistab reedel 22. sünnipäeva

03.11.2014 16:06

Fine5 tantsuteater toob neljapäeval, 6. novembril lavale üksikisiku ja ühiskonna konflikti peegeldava tantsulavastuse “...and Blue” ning tähistab 7. novembril teatri 22. sünnipäeva.

6. novembril esietendub tantsulavastus “...and Blue” Vaba Lava teatrikeskuses ning 7. novembri etendusega tähistab Fine5 tantsuteater oma 22. sünnipäeva – 1992. aastal esineti esimest korda Eesti Draamateatri väikesel laval.
Tiina Ollesk: “Oleme oma loomingut näidanud 14-s välisriigis, loonud üle 40 lavastuse ja esinenud mitmetel rahvusvahelistel festivalidel ja konkurssidel.”
Tiina Ollesk ja Rene Nõmmik ei ole ainult teatri koreograafid ja tantsijad, vaid ka tantsupedagoogid, lavastuste produtsendid ja ka teatri igapäevaelu koordineerijad. Mõlemad on ka Tallinna Ülikooli Kunstide Instituudi koreograafia osakonna õppejõud.

andBlueLavastus "...and Blue" kuulub Vaba Lava teatrikeskuse esimese hooaja kuraatoriprogrammi. Lavastajate-koreograafide tandem Tiina Ollesk ja Rene Nõmmik toovad publiku ette tantsuteose, mis on edasiarendus Fine5i senisele koreograafilisele ja dramaturgilisele käekirjale. Uuslavastuse muusika on spetsiaalselt loodud kontrabassivirtuoos Taavo Remmeli poolt ning rütmitöötluse on teinud ansambli „Lu:k“ liige Virko Veskoja. Tantsijatena on laval Fine5 lavastusest „Faasid-ReMake“ tuntud koosseis: Helen Reitsnik, Tatjana Romanova, Simo Kruusement, Endro Roosimäe ja Tiina Ollesk, neile on lisandunud koreograaf ja tantsija Olga Privis. Valguskunstnik on Airi Eras ning esmakordselt teeb Fine5-le kostüümikujunduse Epp Kubu.

Vaba Lava teatrikeskus avas uksed 2014. septembris Telliskivi Loomelinnakus. Vaba Lava tuumaks on interdistsiplinaarsed etenduskunstid – kaasaegne sõna-, tantsu- ja muusikateater ning kontserdid, näitused, kino, kaasaegne tsirkus, konverentsid jm.

Fine5 etendused “...and Blue” toimuvad 6., 7., ja 8. novembril kell 19.00 uues teatrikeskuses Vaba Lava. Piletid Piletilevist ja tund enne etenduse algust kohapealt. Etendust toetab Tallinna linn, Eesti Kultuurkapital, Kultuuriministeerium

Lisainformatsioon:
Rene Nõmmik
Fine5 tantsuteater
Lavastaja-koreograaf
5137972
www.fine5.ee

Kati Remmelkoor
VabaLava SA
Turundus- ja avalikud suhted
56201101