Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Fine5 osaleb Jekaterinburgis rahvusvahelisel festivalil “Na Grani”

05.12.2013 11:52

Fine5 tantsuteater osaleb kahe lavastusega 11.-15. detsembrini 2013 Jekaterinburgis toimuval rahvusvahelisel kaasaegse tantsu festivalil „Na Grani“(„Äärel“).

Fine5 tantsuteater on kahe lavastusega kutsutud rahvusvahelisele kaasaegse tantsu festivalile „Na Grani“, mis toimub 11.-15.detsembini 2013 Jekaterinburgis, Venemaal. Fine5 esitab festivalil Tiina Olleski ja Renee Nõmmiku lavastusi „Enne kui minna, ma ütlen“ ja „Mandala“.

„Enne kui minna“ esietendus 2011 aasta lõpus, kui teater oli sunnitud lahkuma Lai 9 asunud kodustuudiost. Lavastus oli 2012 aasta Eesti Teatri aastaauhindade nominent tantsulavastuste kategoorias. Tantsulavastus „Mandala“ loodi möödunud aastal teatri 20ndaks aastapäevaks kui kinesteetiline meditatsioon, mis avab kaasaegses tantsukeeles tähenduste loomise ja kadumise ringkäigu. Fine5 on lavastust esitanud möödunud aastal IFMC festivalil Vitebskis ja 2013 aasta kevadel New Baltic Dance festivalil Vilniuses.

Festivalil „Na Grani“ osalevad Venemaa „Kuldse Maski“ teatripreemia laureaadid ja tunnustatud kaasaegse tantsu tegijad: Provincial Dances Theatre Tatjana Baganova juhendamisel, Olga Pona Dance Theatre, Jevgeni Panfilovi Balletiteater, Cannon Dance Natalja Kasparova juhendamisel, Sergei Smirnovi trupp Eccentric Ballet ning mitmed rahvusvahelised koostööprojektid USA, Hispaania, Prantsusmaa, Saksamaa, Hollandi, Poola ja Iisraeli koreograafidega. Balti riikide esindajaist on festivalile kutsutud Fine5 tantsuteater Eestist ja Loreta Joudkaite trupp Leedust. Fine5 osalemist festivalil toetab EV Kultuuriministeerium.

Vahetult enne ärasõitu festivalile näitab teater lavastust „Enne kui minna, ma ütlen“ uue etenduskoosseisuga ka Eestis. Tantsijad: Tiina Ollesk, Külli Roosna, Laura Kvelstein, Helen Reitsnik, Dmitri Kruus, Simo Kruusement, Gert Preegel, Endro Roosimäe, Renee Nõmmik. Valguse kujundaja Ants Kurist (Teater N099)
Etendus toimub laupäeval, 7. detsembril kell 17.00 TLÜ URSA saalis, Narva mnt 25.
Piletid (10 eurot) tund enne algust kohapeal ja Piletimaailmast.

Lisainfo 5137972, 5042276

www.fine5.ee