Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Fine5 lavastus „..and Blue” osaleb Vitebski IFMC festivali külalisprogrammis

17.11.2014 09:28

Fine5 Tantsuteatri uuslavastus „..and Blue", mille esietendus toimus 6. novembril Vaba Lava teatrisaalis, etendub 20. novembril Rahvusvahelisel Kaasaegse Koreograafia Festivalil (IFMC) Valgevenes Vitebskis.

Vitebskis 27. korda toimuv IFMC on üks tuntumaid koreograafia festivale regioonis. Sel aastal, 19.–23.11.2014, esinevad lisaks Fine5-le festivali külalisprogrammis veel Koresh Dance Company (USA), Gandini Juggling (Suurbritannia), Andersson Dance (Rootsi), Jan Martens Cie (Belgia), Kiievi Modernballett (Ukraina), Tšeljabinski Kaasaegse Tantsu teater (Venemaa), Jevgeni Panfilovi Ballett (Venemaa), Alvaro Esteban Lopez (Hispaania), Iisraeli Balletikompanii (Iisrael).

Festivali raames toimub ka rahvusvaheline kaasaegse koreograafia konkurss, mille videovooru laekus sel aastal ligi 100 tööd 55-lt tantsukompaniilt erinevatest maailmajagudest. Konkursil osalevad viimase aasta jooksul valminud kaasaegse tantsu lavastused (kuni 20 min) ja miniatuurid ning konkursi võitjaid ootavad suured auhinnad: Grand Prix võitja saab 5000, I preemia 3000, II preemia 2000 ja III preemia 1000 USD. Lisaks antakse välja ka žürii ja ekspertide eripreemiad ja Jevgeni Panfilovi nimeline eripreemia.
Rahvusvahelise tantsukonkursi žürii liikmeks on kutsutud Fine5 koreograaf ja TLÜ koreograafia osakonna õppejõud Renee Nõmmik. Žürii liikmed on Radu Poklitaru (Ukraina, žürii esimees), Ido Tadmor (Iisrael), Emmanuelle Soavi (Itaalia), Olga Pona (Venemaa), Julja Djatko (Valgevene). Lisaks töötab festivali juures ka tantsuekspertide nõukogu, mida juhatab Larisa Barõkina.

Fine5 Tantsuteatri "..and Blue" koreograafia on loonud Tiina Ollesk ja Renee Nõmmik. Muusika autorid Taavo Remmel ja Virko Veskoja. Tantsivad: Tatjana Romanova, Olga Privis, Helen Reitsnik, Tiina Ollesk, Simo Kruusement ja Endro Roosimäe. Lavastuse kunstnik on Epp Kubu ja valguskunstnik Airi Eras. Tiina Ollesk ja Renee Nõmmik annavad tantsukonkursist osavõtjatele ka kaks meistriklassi.

Täiendav informatsioon:
Tiina Ollesk
5042276
Renee Nõmmik
5137972