Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Fine5 käis New Yorgis

15.06.2007 11:25

4.-16. juunini toimus New Yorgi Bard College'is VIII rahvusvaheline sümpoosion "Dance Across Borders", millest seekord võttis osa 30 koreograafi üle maailma. Alates 1995. aastast erinevates riikides korraldatava ürituse eesmärgiks on luua avatud keskkond loometööks, mis ei sõltuks kuraatorite-produtsentide ning institutsionaalsete süsteemide poolt tehtavatest valikutest või otsustest.

Lisaks etendustele toimusid koreograafide juhendamisel meistriklassid, ettekanded ja diskussioonid, mille teemaks oli "kehapoliitika" - kuidas keha, kogukond ja maailm omavahel suhestuvad.

Eestist osales sümpoosionil Fine 5 Tantsuteater uuslavastusega "Landscaping in Progress" (koreograafid ja esitajad olid Tiina Ollesk, Rene Nõmmik), mis kajastas aprilli lõpul toimunud sündmusi Eestis ning esitas küsimuse: kas "maastiku kujundamine" kujundab ühiskonnas ainult maastikku või ka keha ja mõtteviisi? Sümpoosioni raames valminud kohaspetsiifilisust ja avatud ruumis paiknemist uurivas lavastuses (koreograafia Noemie Lafrance, USA) tegid kaasa ka Fine 5 Tantsuteatri tantsijad Laura Kvelstein ja Rain Saukas.