Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Filmitudengipreemia sai noor operaator Ivar Taim

31.05.2012 11:45

Ivar Taim29. mail toimus Balti Filmi- ja Meediakoolis Jüri Sillarti sünniaastapäevale pühendatud mälestusõhtu, kus anti esmakordselt üle ka Püha Jüri nimeline preemia, mille pälvis kustumatu teadmistejanu, kompromissitu töökuse ja alatise abivalmiduse eest Ivar Taim.

Lisaks 1000-eurolisele rahalisele preemiale, mille panid välja Eesti Kinoliit, Eesti Filmi Sihtasutus ja Eesti Kultuurkapital, sai laureaat rändreliikvia, mille kujundas klaasikunstnik Ivo Lill.  Preemia saaja valisid välja Anneli Ahven, Mait Mäekivi, Elen Lotman, Sulev Keedus, Tiina Andreas, Madli Lääne ja Ly Pulk.

„Ivar on operaatoriks õppiv noor ja väga andekas magistritudeng, kel on imetlusväärne koostöövõime. Nii žürii, kooli personal kui ka kõik  tudengid näisid olevat ühel meelel, kui preemia saaja välja kuulutati,” kommenteeris  tuntud Eesti filmioperaator Mait Mäekivi preemia üleandmist.

Ivar Taime operaatoritöö on tunnustust leidnud ka juba väljaspool Eestit. Viimane auhind saabus Portugalist Porto tudengifilmide festivalilt parima välismaise film eest (Moonika Siimetsa „Aeg ei peatu”).

Preemia ellukutsunud filmitudengid ning žürii  loodavad, et filmimehe Jüri Sillarti auks ja mälestuseks loodud Püha Jüri preemia saab traditsiooniliseks tunnustuseks ühele filmitudengile igal aastal. Nagu Voldemar Panso preemia teatriilmas, mida antakse välja  andekate teatriüliõpilaste esiletõstmiseks.

Teate edastas
Katrin Maimik
Eesti Film 100
Avalike suhete juht
+372 565 027 21
www.ef100.ee
skype: katrinruus