Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Filmimuuseum näitab nõukogude võimu eest päästetud Eesti filmi „Mehed jäävad koju“

02.02.2010 13:38

Pühapäeval, 7. veebruaril kell 13.00 esitleb Eesti Ajaloomuuseumi Filmimuuseum Maarjamäe lossi kinosaalis režissöör Igor Jeltsovi lühikomöödiat „Mehed jäävad koju“.
Ligi pool sajandit nõukogude võimu eest peidetud filmi näidatakse kõigile külastajatele tasuta.
Selles 1956. aastal valminud pooletunnises diplomifilmis astuvad üles legendaarsed näitlejad Ants Eskola (isa) ja Linda Rummo (ema). Nende väikest poega mängib meeldejäävalt Arvo Tahk, kes viibib ka pühapäevasel linastusel.
Eesti Filmiarhiiv esitles filmi esmakordselt 27. oktoobril 2009, rahvusvahelisel audiovisuaalpärandi päeval. Film on digiteeritud Eesti Rahvusringhäälingus.

2006. aasta sügisel asutatud Filmimuuseum on kujunemisjärgus muuseum, mille kogudes on kostüüme, rekvisiite, Eesti filmiajalugu puudutavaid fotosid, käsikirju, dokumente, meeneid, trükiseid ja kinotehnikat; suurim hulk materjali puudutab legendaarset filmistuudiot Tallinnfilm. Lisaks kogumisele ja säilitamisele tegeleme Eesti filmikunsti tutvustamisega erinevate teemanäituste ja ürituste kaasabil. 2012. aastal on Maarjamäel plaanis avada esimene Eesti filmiajalugu käsitlev püsinäitus.

Lisainfo:
Anari Koppel
EAM Filmimuuseumi juhataja kt.
+55 572 202
[email protected]