Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Festivalile Koolitants tantsude registreerimine lõpeb sel pühapäeval

16.12.2015 16:29

Kuu aja pärast algavad Festival Koolitants 2016 esimesed maakondlikud tantsupäevad. Kokku ootavad korraldajad festivali kolmeteistkümnele tantsupäevale enam kui ööpäeva jagu tantse.
Sel aastal on Festivalil Koolitants seitse tantsužanri: Eesti-teemaline tants, showtants, tänavatants, lastetants, vabatants, estraaditants ja uue žanrina kooli tants. Festivali korraldava Eesti Tantsuagentuuri juht Raido Bergstein põhjendab uue võistlusžanri loomist järgnevalt: „Kooli tantsu kategooria on loodud üldhariduskoolide juures tegutsevatele tantsugruppidele, kes ei harjuta 3..4 korda nädalas nagu suured tantsukoolid. Selle kategooria eesmärgiks on anda just neile tantsijatele õiglasemad võimalused festivalil ja julgustada neid osa võtma täiesti eraldi arvestuses.“

Festivali maakondlik tuur saab alguse 16. jaanuaril Jõgeval ja liigub sealt edasi Tartusse ja ülejäänud Eesti maakondadesse. Tantsude registreerimiseks on aega selle nädala lõpuni, 20. detsembrini.

Sihtasutus Eesti Tantsuagentuur on tantsukeskus, mille eesmärgiks on tantsukunsti jätkusuutlikkuse ja kvaliteedi tagamine Eestis, pakkudes kaasaegset ja professionaalset tantsuõpet, loome- ja esinemisvõimalusi tantsukunstnikele, tantsuõpetajatele ning tantsuga tegelevatele lastele ja noortele. Oluline osa ETA tegevustest on suunatud väljapoole pealinna, et pakkuda tantsukunsti vaatamise võimalusi Tantsutuuril ning esinemisvõimalusi lastele ja noortele Festivali Koolitants tegevuste raames. ETA tegevused hõlmavad kõiki tantsukunstiga seotud tegevusi: loometegevust, etendustegevust, huviharidust ja tantsijate koolitust, üle-Eestilist valdkonna infovahetust ja koostööd ning tantsukunsti jätkusuutlikkuse tõstmist regionaalselt läbi Koolitantsu ja Tantsutuuri tegevuste. ETA teeb aktiivset koostööd teiste erialaliitude ja sarnaste eesmärkidega (tantsu)organisatsioonidega nii Eestis kui ka välismaal.
 
Lisainfo:
Maarja Pärn
Eesti Tantsuagentuur
Kommunikatsioonijuht