Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Festivali Ljubimovka-22 raames loetakse Narva Vaba Laval ette seitse näidendit

24.09.2022 16:47

24. ja 25. septembril toimuvad Narva Vaba Laval avalikud lavastatud näidendite ettelugemised. Ette loetakse 7 näidendit, mis on välja valitud vene sõltumatu dramaturgia festivali Ljubimovka-2022 programmist. Kõigi näidendite teemal toimub pärast lugemist arutelu lavastaja, näitlejate ja publikuga.

Sõda kui sotsiaalne õnnetus, totalitarism kui sõdade eelkäija ja põhjus, sõda Ukrainas, sõda perekonnas, mineviku, kaasaja ja tuleviku sõjad ning kus on nendes tavalise inimese koht - need on välja valitud näidendite teemad. Kaks näidendit, mis tõlgitakse eesti keelde, loetakse ette Tartus ERM-i teatrisaalis 26. septembril.

Ettelugemiste ja arutelude ülekandeid saab jälgida festivali Ljubimovka YouTube'i kanalil.

Eri rahvustest näitlejad, kes elavad ja töötavad Eestis, loevad näidendid ette vene keeles. Ka lavastusmeeskond on rahvusvaheline: truppi kuulub nii neid, kes olid sunnitud Venemaalt emigreeruma, kui neid, kes elavad ja töötavad Eestis või mujal Euroopas. Nende hulka kuuluvad Nikita Betehtin, Julia Aug, Harald Thompson Rosenstrøm, Mihhail Durnenkov, Viktor Marvin, Tatjana Kosmõnina.

Näidendi “Liftis kukkujate laulud”, mille on kirjutanud grupp noori autoreid Venemaalt, loevad ette Narva linna elanikud.

Loe pikemalt festivali Facebooki lehelt.