Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Festivali Koolitants 2016 hooaeg on alanud

24.11.2015 12:30

Festival Koolitants meeskond astus algava hooaja ootuses suure sammu muutes festivali peaaegu aastaringseks suureks tantsuürituseks. Hooajal 2016 toimub Festival Koolitants kahes osas. Tantsude festivalist, mida traditsiooniliselt teatakse juba üle kahekümne aasta, saavad osa võtta tantsutrupid kodus ettevalmistatud tantsunumbritega. Festivali meeskond sõidab Eesti maakonnakeskusesse, kus valitakse välja silmapaistvaimad trupid seitsmes erinevas žanris. Edasipääsenud trupid osalevad finaalkontserdil Jõhvi Kontserdimajas aprilli alguses. Tantsunumbrite registreerimine Festivalile Koolitants 2016 toimub 23. novembrist – 20. detsembrini 2015.

Eelmisel hooajal katsetas festivali meeskond uue Koolitantsu formaadiga, mis sai vaatajatelt ja osalejatelt motiveerivat tagasisidet. 2016. hooajal toimub seega ka töötubade formaadis Koolitants, kus tantsijad saavad end proovile panna erinevate koreograafide õpitubades ning samuti „Tantsuhulluse“ telesaates. Silmapaistvaimad tantsijad moodustavad uue Koolitantsu Kompanii, kes tuuritab uue lavastusega oktoobris 2016 Eesti erinevatel lavadel.
Festivali Koolitants produtsent Doris Feldmann ütleb kahe formaadi tunnustuseks: „Festival Koolitants soovib pakkuda väljundit erinevate huvidega noortele ja seda ikka eesmärgil, et noortel tantsijatel, oleks võimalik end proovile panna ning suurepäraseid tantsuelamusi saada terve aasta jooksul.“
Registreerimine Festival Koolitants töötubadesse algab 11. jaanuaril ja kestab peaaegu terve kuu.

Festivali Koolitants korraldab Eesti Tantsuagentuur. Sihtasutus Eesti Tantsuagentuur on tantsukeskus, mille eesmärgiks on tantsukunsti jätkusuutlikkuse ja kvaliteedi tagamine Eestis, pakkudes kaasaegset ja professionaalset tantsuõpet, loome- ja esinemisvõimalusi tantsukunstnikele, tantsuõpetajatele ning tantsuga tegelevatele lastele ja noortele. Oluline osa ETA tegevustest on suunatud väljapoole pealinna, et pakkuda tantsukunsti vaatamise võimalusi Tantsutuuril ning esinemisvõimalusi lastele ja noortele Festivali Koolitants tegevuste raames. ETA tegevused hõlmavad kõiki tantsukunstiga seotud tegevusi: loometegevust, etendustegevust, huviharidust ja tantsijate koolitust, üle-Eestilist valdkonna infovahetust ja koostööd ning tantsukunsti jätkusuutlikkuse tõstmist regionaalselt läbi Koolitantsu ja Tantsutuuri tegevuste. ETA teeb aktiivset koostööd teiste erialaliitude ja sarnaste eesmärkidega (tantsu)organisatsioonidega nii Eestis kui ka välismaal.
 
Lisainfo:
Maarja Pärn
Eesti Tantsuagentuur
www.koolitants.ee
Kommunikatsioonijuht
maarja@tantsuagentuur.ee