Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Festivali „Estoonlastelt saarlastele“ piletimüük algab 3. aprillil

03.04.2014 14:12

12.-16. oktoobril 2014 korraldab Rahvusooper Estonia Saaremaal festivali „Estoonlastelt saarlastele“, et tuua balleti- ja operetikunst saarlastele koju kätte. Festivali piletid on müügil alates 3. aprillist.

“Estoonlastelt saarlastele” toob Kuressaare Spordikeskuse teatrilavale balleti „Bajadeer“ ja opereti „Silva“ ning linnateatrisse ooperi „Pikk jõulueine“. Lisaks toimuvad  beebikontserdid, kammerkontserdid maakondades, kontsert Laurentiuse kirikus ja ülesaaremaaline noorteprojekt, mis lõpeb piduliku Lastegalaga. Avatud on klubi “Muusa” hotellis Arensburg, kus saab peale etendusi aega veeta ja asjaosalistega vestelda. Külastada saab teatriteemalist näitust.

Kokku tuleb Saaremaale 250 estoonlast, tuuakse kohale kolm veoautotäit dekoratsioone-kostüüme ja ehitatakse suur teatrilava Kuressaare Spordikeskusesse. Festivalist saab osa 5000 saarlast. 

Õpilaste ja õpetajate sissejuhatus teemasse algab juba täna – 3. ja 4. aprillil toimub Saaremaal Estonia haridusprojektide ringreis, mille raames on 1500 kooliõpilasel võimalik osa saada balletiajalugu tutvustavast haridusprojektist „Päikesekuningast Kratini“ ja ooperiteemalisest võistlusest „Ka ooper kõlab tuttavalt“. Lastegala proovid algavad samuti juba kevadel ning Estonia parimate juhendajate käe all on noortel võimalik osa võtta laulu, pillimängu ja tantsu õpitubadest, aga ka grimmi, kostüümide ja dekoratsioonide töötubadest, mille jooksul valmistatakse ette kõik, mida 15. oktoobril laval näha saab. 

Piletid hinnaga 4-18 eurot on alates tänasest müügil Arensburgi hotellis, Kuressaare Linnateatris, Estonia kassas, Piletimaailmas ja Piletilevis. Kammerkontsertide piletid on müügil kohapeal.