Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Festival “Uus Tants 5” tulekul

27.02.2003 00:00

28. veebruarist kuni 2. märtsini saab Tallinnas teoks traditsiooniline Eesti nüüdistantsu koreograafide ülevaate festival "Uus Tants 5".
Alates 1994. aastast toimuva festivali eesmärgiks on tutvustada Eesti koreograafide loomingut.
Kaasaegne tants on muutumas üheks Eesti märgiks kogu maailmas. Möödunut aastat võib kindlasti pidada üheks Eesti nüüdistantsu läbilöögi aastaks Euroopas. 9 erinevat lavastust andis Euroopas kokku 47 etendust kokku 10 riigis (Prantsusmaa, Venemaa, Inglismaa, Austria, Rootsi, Shveits, Poola, Iirimaa, Leedu).
Huvi Eesti tantsu vastu näitab ka fakt, et festivalile "Uus Tants 5" saabub ligi 20 teatrite ja festivalide juhti ning kriitikut 11 maailma riigist.
Kanuti Gildi Saalis ja Von Krahli Teatris toimuval festivalil astuvad publiku ette pea kõik Eesti nüüdistantsu tipptegijad. Erandiks on vaid Mart Kangro, Raido Mägi (kes on seotud külalisetendustega), Merle Saarva ja Teet Kask. Kohal on ka kaks välismaal resideeruvat koreograafi - Krõõt Juurak ja Mari Mägi. Kokku tuleb esitlusele 17 tööd, milledest pea pooled on esietendused või veel protsessis olevad uued tööd.
Samuti on võimalik vaadata Eesti tantsufilmide programmi ning osaleda kahel arutelul. Koostöös Goethe Instituudiga toimub seminar-loeng Euroopa tantsukriitikast ja tantsu situatsioonist Saksamaal.

Festivali "Uus Tants 5" toetavad: Tallinna Kultuuriväärtuste Amet, Goethe Instituut, Hotell Viru ja EVG Print.

Korraldajaks on agentuur 2. tants koostöös Eesti Tantsuloovisikute Liidu ning Von Krahli Teatriga.

Lisainfo:

tel. 626 90 94
Priit Raud või Annika Üprus
[email protected]
www.saal.ee