Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Festival “Teater noorele vaatajale”

06.11.2016 14:56

ASSITEJ Eesti Keskuse poolt korraldatav festival „Teater noorele vaatajale“ toimub sel korral Tartus, tuues kolme päeva jooksul kokku mitmekülgsed teatritegijad ja eripalgelised lavastused. 

Festivali etendused leiavad aset üle linna – Teatri Kodust Karlova Teatrini ning publikuks on oodatud nii väikesed kui suuremad pisipõnnid ema-isaga kui ka kooligrupid koos õpetajatega. Teatritest on esindatud Piip ja Tuut Teater, Must Kast, Karlova Teater, Miksteater, ZUGA Ühendatud tantsijad, Hops-Keerdu-Pots trupp ning venekeelsed Ilmarine ja Tuuleveski. Lisaks 10 etendusele on kavas ka töötoad, seminarid ja arutelud ning noore vaataja teatri tulevikku käsitlev ümarlaud. 

Üks festivali peamisi eesmärke on pakkuda õpetajatele, huvijuhtidele ning teistele haridus- ja kultuurivaldkonna inimestele võimalust osa saada kogu programmist, et tulevikus lapsi teatrisse viies või teatreid oma asutusse kutsudes paremaid valikuid teha. Festivali külastavad ka Balti- ja Põhjamaade laste- ja noorteteatri eksperdid, kes annavad aruteludes nähtud etendustele tagasisidet ning loodetavasti leiavad programmist oma maade festivalidele sobivaid lavastusi. 

Festivali pääsmed on müügil Piletilevis. Infot lavastuste, programmi ning festivalile registreerumise kohta on võimalik saada festivali kodulehelt või otsides meid Facebook`st ASSITEJ lehelt.

ASSITEJ Eesti Keskus kuulub maailmaorganisatsiooni ASSITEJ, mis koondab lastele ja noortele mängivaid professionaalseid teatritegijaid ja eksperte. Festivali „Teater noorele vaatajale“ korraldab ASSITEJ Eesti Keskus neljandat korda. Eelmisel kahel aastal leidis üritus aset Tallinnas, kuid 2013. a lisaks Tallinnale ka Tartus. Edaspidi on plaanis festivali viia väiksematesse linnadesse, et pakkuda teatrielamusi erinevate piirkondade lastele ning teadvustada laste- ja noorteteatri teemat laiemalt üle Eesti.


Kontakt: 
Kerli Rannala
58367178