Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Festival “Suveöö tähed” toob tähed Estoniasse

13.06.2006 13:35

Teisipäeval, 13. juunil algab Rahvusooperis Estonia üheksa päeva kestev ooperi- ja balletifestival "Suveöö tähed". Selle aja jooksul etenduvad teatri hooaja menukamad lavastused: "Tosca", "Don Giovanni", "Kameeliadaam", "Talupoja au", "Pajatsid", "Cassandra", "Viini veri" ja "Luikede järv".

Lisaks Rahvusooperi solistidele esinevad tunnustatud lauljad ning tantsijad mitmelt poolt maailmast: leedu solistid Laimonas Pautienius ja Asta Kriksciunaite, saksa sopran Irmgard Vilsmaier, balletitantsijad Marina Antonova Venemaalt ja prantslane Guy Albouy, soome üks kuulsamaid baritone Jorma Hynninen, sopran Inga Kalna Hamburgi Riigiooperist ja Senol Talinli Ankara Riiklikust Ooperi- ja Balletiteatrist.
"Külaliste seas on juba publikule tuttavaks saanud välissolistid, aga ka uued," ütles teatri peadirektor Paul Himma. "Ometi ei ole tegu mitte välismaiste külaliste paraadiga, vaid me toome esile oma staarid."

Suvise ooperi- ja balletipeo lõpetab pidulik galakontsert, mida dirigeerivad Aivo Välja ja Jüri Alperten. Kavas on aariad ja stseenid Mozarti, Verdi, Donizetti ning Boito ooperitest.
Kõik etendused algavad õhtul kell 20.

Kadri Valner
Rahvusooper Estonia
kommunikatsioonijuht
6831 284
52 88 104
www.opera.ee