Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Festival Monomaffia toob Pärnusse lavastused kuuest riigist

01.08.2016 14:22

Monomaffia 2016: Sõnadetagi selge
Rahvusvaheline  monoteatrite festival Monomaffia toob Pärnusse lavastused kuuest riigist
18-20. augustini toimub Pärnus viies monoteatrite festival Monomaffia. Kolme päeva jooksul näidatakse kaheksat lavastust Eestist, Austriast, Slovakkiast, Saksamaalt, Ameerika Ühendriikidest ja Soomest. 
 
Eestist osalevad festivalil Silver Kaljula lavastusega „5 grammi sisemist rahu“ teatrist Must Kast. Silver pakub vaatamiseks lugu, mis räägib ausalt narkootikumide mõjust tarvitajale, lähedastele ja ümbritsevale ühiskonnale. Eelkõige noortele suunatud lavastuse eest oli näitleja nomineeritud Eesti parima laste-ja noortelavastuse auhinnale. Teiseks Eesti lavastuseks festivalil on VAT Teatri „Kuidas ma koera sõin“. Tuntud muusik ja näitleja Lauri Saatpalu esitab tõsinaljaka loo Vene sõjaväest ning meheks saamisest. 
 
Huumorisõpradele sobib ka Slovakkia näitleja Pavol Seriši „Kas jäite oma roaga rahule?“. Näitleja mängib üheaegselt 20 erinevat rolli, rõhudes publiku kujutlusvõimele ja ühendades teatri, klounikunsti, miimitehnika, tantsu ja absurdi. Austria näitlejanna Julia Rose Stöckl räägib lavastuses „Lahkumine Zilleri orust“ loo noorest mänedžerist, kes peab ellu jääma suurlinnades nagu New York ja Pariis. Laval seotakse traditsiooniline teatrikeel postmodernismiga.
 
Kõige laialdasemalt tuntud on Ameerikast pärit Bill Bowers. „Suureks Ameerika miimiks“ kutsutud näitleja jutustab lavastuses „Sõnadetagi selge“ vaimuka, haarava ja uskumatult tõepärase loo nii oma karjäärist kui ka pidevatest otsingutest. Teises Ameerikast pärit lavastuses „Mu süda uitab Lvovis“ jutustab näitlejanna Sany Simona loo oma emast, kahest tädist ja vanaemast ning nende teekonnast Nõukogude Liidust Ameerikasse. 
 
Eesti teatriga seondub ka Austrias tegutsev näitleja Toomas Täht, kes etendab spetsiaalselt Monomaffia festivaliks eesti keelde tõlgitud lavastust „Juudas“. Soome noorema põlve näitleja Johannes Holopainen toob lavastuses „Sõdur“ lavale monoloogi, mis kompab piire ja on omamoodi sõjavastane manifest. 
 
MONOMAFFIA erineb teistest Eesti teatrifestivalidest selle poolest, et keskendub eeskätt näitlejale kui kesksele tegijale teatris, ilma kelleta ei saaks lavastus kuidagi toimida. 
 
Rohkem infot:
Programmijuht Anne-Ly Sova
55561329