Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Festival Monomaffia jagas teist korda Kirsse

21.08.2012 12:26

Lauri Saatpalu18. augusti õhtul jõudis lõpusirgele teist korda toimunud näitlejatööle keskenduv Pärnu rahvusvaheline monoteatri festival Monomaffia. Festivali kolmepäevasesse võistlusprogrammi kuulus 10 monolavastust 7 riigist.

Kõiki festivali lavastusi vaatas 5-liikmeline žürii, kuhu kuulusid Sirkku Peltola (Soome), Janus Johansons (Läti), Boris Tuch, Andres Noormets ja Carmen Mikiver. Žürii hindas näitlejaid üksteisest sõltumatult punktide andmise teel. Monomaffia laureaadid selgusid punktide kokkuliitmisel. Festivali preemiad on inspireeritud Monomaffia logost, milleks on Ervin Õunapuu poolt kujundatud kirss leival.

Peapreemia ehk Suure Kirsi koos Kihnu tekiga otsustas žürii tänavu anda rootslanna Charlotte Engelkesile näitlejatöö eest lavastuses „Magus“ („Sweet“). Väikesed kirsid läksid Alexej Borisile Saksamaalt („Lysistrata“) ning Lauri Saatpalule VAT Teatrist („Rekvisiitori tähetund“). Žürii liige Sirkku Peltola rääkis preemiate üleandmisel, et sai festivalil olla tunnistajaks nii tehnilisele virtuoossusele kui ka pihtimuslikule suhtele publikuga. Peltola tõi välja, et laureaatide puhul langesid need kaks asja aga kokku: „Kõigi nende kolme näitleja töös oli olemas näitlejameisterlikkus ja võime jutustada lugu läbi iseenda.“

Lisaks professionaalsele žüriile tegutses ka publikužürii, kuhu kuulus kümme erineva vanuse ja taustaga inimest, kes panid samuti oma lemmikutele punkte. Publiku lemmikuks kujunes Lauri Saatpalu, kellele Aurinko Matkat pani välja reisi kahele Costa del Soli.
 

Teate edastas:
Triinu Ojalo
Monomaffia PR
[email protected]
56917216