Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Festival Monomaffia jagas esimesed Kirsid

16.08.2011 18:23

Nisa13. augusti hilisõhtul jõudis lõpusirgele esimest korda toimunud Pärnu rahvusvaheline monoteatri festival Monomaffia. Festivali kolmepäevasesse programmi kuulus 9 monolavastust: 5 kodumaalt ja 4 lähiriikidest Venemaalt, Soomest, Rootsist ja Norrast.

Festivalilavastusi vaatas 5-liikmeline žürii, kuhu kuulusid Sven Karja (esimees), Pille-Riin Purje, Heidi Aadma, Mladen Kiselov ja Margus Mikomägi. Žürii hindas lavastusi sõltumatult ning esimese Monomaffia laureaadid selgusid hääletamise teel. Kuna festival keskendub eeskätt näitlejale, siis peapreemiad antakse näitlejatöö eest.

Festivalil jagatud preemiad on inspireeritud Monomaffia logost, milleks on Ervin Õunapuu poolt kujundatud kirss leival. Suure Kirsi ehk grand prix, millega kaasnes ka tšekk 1000 eurole AS Japsi poolt, otsustas žürii üksmeelselt anda Katariina Undile tema rolli eest lavastuses „Nisa“ (VAT Teater).

Väikesed Kirsid pälvisid Lasse Pöysti Soomest („Liftieitaja“, Helsingi Linnateater) ja Juni Dahr Norrast („Ibseni naised“, Visjonerteater). Eripreemiana andis žürii Väikese Kirsi ka muusik Tanel Rubenile, kes täiendas „Nisa“ lavastust oma trummirütmidega.

Katariina Unt ütles peapreemiat vastu võttes, et „maailmas, kus üksikut hinnatakse üha vähem, on festival, mis tõstab lähifookusesse näitleja, tähelepanuväärne ettevõtmine“.  2012. aasta augustis on loodetavasti võimalus juba uusi näitlejatöid imetleda.

Teate edastas:
Triinu Ojalo
Programmijuht/pressiesindaja
[email protected]
GSM: (+372) 56917216

Festivali koduleht: www.reiser.ee/fringe/monomaffia.html