Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Festival LONKS Haapsalus

16.03.2012 10:37

Koos lume sulamise, esimeste soojade päikesekiirte ning kevadtuultega on tulemas ka sel aastal LONKS ehk neli päeva täis loomingulisust, rütme, teatrit, tantsu ja filmikunsti.
Kutsume kõiki noori ja noortemeelsed, kes vähegi tunnevad, et neis on loomingulisust, märtsi lõpus Haapsallu järjekorras kuuendale Loominguliste Noorte Kokkusaamisele.

Koolitusprogramm tähendab kolmel päeval toimuvaid õpikodade tööprotsesse, mis lõppevad vaadeldava tulemiga, on võistlusmomendita ja noorele tasuta. Tänavu on õpikodasid kokku 8. Kolmes keskendutakse tantsu-, kolmes teatrikunstile, ühes Dalcroze´i rütmikale ja ühes videokunsti võimalustele. Õpikodasid juhendavad oma ala professionaalid – Annika Viibus, Evelyn Uisk, Karl Saks,Tarmo Tagamets, Kait Kall, Mait Joorits, Kaja Kaus, Anti Rannus ja Vahur Kuusk.

Kui päeval toimuvad õpikojad, siis festivali õhtud on täidetud etendustega. Teatri- ja tantsustuudiote kõrval näeb ka mõnda professionaali tööd. Teiste seas on näiteks esindatud Viljandi Kultuuriakadeemia, HWG Haapsalu Waggish Group, Tantsuteatri stuudio Lavaauk, Pärnu Muusikakambri teatristuudio, teatri- ja tanstustuudio Dreek ning Võru Draamastuudio. Lisaks on osalejatele avatud festivali klubi. Seal saavad osavõtjad jagada oma päevaseid kogemusi teistega ning arutleda nähtud etenduste üle.

Täpne festivali ajakava Tantsuinfo kuukirjas nr 17.