Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Festival Koolitants tähistab sünnipäeva galakontserdiga

01.06.2004 12:01

Lastekaitsepäeval, 1. juunil astuvad Vanalinnastuudios lavale koolinoorte loometantsu festivali Koolitants 10 tänavuaastased laureaadid tähistamaks kümne aasta möödumist esimesest festivalist.

"Et festivali laureaate võib ühtlasi pidada 2004. aasta Eesti parimateks koolinoorte tantsutruppideks, siis on teisipäeva õhtul Vanalinnastuudios hea võimalus heita pilk Eesti tantsu tulevikku," märkis festivali korraldaja Agne Kurrikoff- Herman.

Galakontserdil esinevad kõik festivali Koolitants 10 laureaadid - Adavere Põhikool (Adavere), Gabriele Moe- ja Tantsukool (Pärnu), KAMS (Tallinn), Lions (Narva), Neposedõ (Tallinn), ProDance (Tallinn), Pärliine (Antsla), Radost (Kohtla-Järve), Rahumäe Põhikool (Tallinn), Stuudio 'Joy' - Richard (Valga), Super Sonic (Kunda), Tantsukool WAF DANCE (Pärnu), Unexcelled (Tallinn) ja Vikerkaar (Tallinn).

Kontsert algab teatri Vanalinnastuudio suures saalis teisipäeval, 1. juunil kell 19:00. Piletid on müügil Vanalinnastuudio kassas ja Piletipunkti müügikohtades. Pileti hind on 90 krooni, õpilastele ja pensionäridele kehtib soodushind 45 krooni.

Festivalil Koolitants võistlevad Eesti koolinoorte tantsutrupid algupäraste tantsudega, mille koreograafia peab olema noorte tantsijate endi või nende juhendajate omalooming. Võisteldakse neljas vanuseastmes ja viies erinevas võistluskategoorias: laste-, vaba-, estraadi- ja showtantsud ning break.
1995. aastal alguse saanud festival Koolitants toimus tänavu kümnendat korda. Sel aastal osales festivalil 325 tantsutruppi, kes esitasid kokku 694 algupärast tantsu. Festivalil tantsis tänavu kokku 6175 kuni 19-aastast üldharidus- või kutsekoolide õpilast.

Kümne aasta jooksul on festivali korraldamisel kaasa löönud Rahvakultuuri Arendus- ja Koolituskeskus, Mustpeade Maja (kunagine Noortemaja), Kai Randrüüdi Tantsustuudio ning 2001. aastast kuni tänaseni on korraldajaks Eesti Tantsuagentuur. Kuus aastat on peakorraldajana üritust vedanud Jüri Nael.


Lisainfo:

Agne Kurrikoff-Herman
tel: 51 15 032
[email protected]


Jarmo Seljamaa
tel: 50 68 319
[email protected]
www.koolitants.ee