Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Festival Koolitants 2016 tantsuhooaeg jätkub töötubadega

18.02.2016 12:38

Eelmisel aastal proovitud ja edukalt toiminud Festivali Koolitants töötoad toimuvad ka sel aastal. Töötubadesse saavad registreeruda noored tantsijaid alates 12. eluaastast, kellel on võimalus valida nelja erineva žanri vahel. Registreerimine Koolitantsu töötubadesse kestab 22. veebruarini. 
Sel aastal viivad töötubasid läbi Maria Goltsman (estraaditant), Eneli Rüütli (Eesti-teemaline tants), Elina Tamm (show- ja tänavatants), Ruslan Stepanov (vabatants).

Eesti Tantsuagentuuri juhataja Raido Bergstein kinnitab, et selle-aastase Festivaliga loodab Koolitantsu meeskond pakkuda erinevate huvidega tantsijatele ka erinevat väljundit. „Kogemus, mis töötubadest saab on hoopis teine. Kui tantsude festivalil saab trupp valmistada pool aastat oma tantse ette, siis töötubades ja hiljem ka Koolitantsu Kompaniis on iga tantsija ise indiviid. Võõraste koreograafide käe all on võimalik tantsijatel oma oskused ja artistlikkus proovile panna ja mis kõige tähtsam, näha teisi ning saada uusi sõpru-tuttavaid.“

Lisaks töötubadele ootab osalejaid ees ka Tantsuhulluse telesaade, mille abil on ambitsioonikatel noortel tantsijatel end võimalik kogu Eesti televaatajate eest näidata. Bergstein lisab, et läbi Tantsuhulluse telesaate on noortel tantsijatel, kes töötubades osalevad, võimalus saada see oma hetk läbi telekaamera, mis jõuab väga paljude inimeste kodudesse.

Festivali Koolitants 2016 töötoad toimuvad märtsikuus neljas erinevas linnas: 5. märtsil Tallinna Salme Kultuurikeskuses (vabatants, show/tänavatants, Eesti-teemaline tants, estraaditants), 6. märtsil Haapsalu Kultuurikeskuses (vabatants, show/tänavatants, Eesti-teemaline tants), 12. märtsil Põlva Kultuurikeskuses (vabatants, show/tänavatants, Eesti-teemaline tants) ja 13. märtsil Tartu Üliõpilasmajas (vabatants, show/tänavatants, estraaditants).
Töötubadest valitakse välja silmapaistvaimad tantsijad – Koolitantsu Kompanii, kes augustikuus osalevad Koolitantsu suvekoolis, kus luuakse umbes viiekümne tantsijaga ja nelja tantsužanri ühendav täispikk tantsulavastus. 

Koolitantsu Kompanii etendused:
9.oktoobril 2016 kell 15 ja 18 Põlva Kultuurikeskuses
10.oktoobril 2016 kell 16 ja 19 Tartu Uues Teatris
11.oktoobril 2016 kell 16 ja 19 Tallinnas Vaba Laval
  
 
Lisainfo:
Maarja Pärn
Eesti Tantsuagentuur
Kommunikatsioonijuht
maarja@tantsuagentuur.ee