Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ferdinand Veike 85, Buratino 55!

11.11.2009 14:25

Reedel, 13. novembril tähistab eesti teatri Papa Carlo – Eesti Riikliku Nukuteatri rajaja ja pikaaegne juht Ferdinand Veike 85. sünnipäeva. Onu Ferdinandi lahutamatul kaaslasel, puunukk Buratinol, täitub sünnist 55 aastat.

Ferdinand Veike on läbi aastakümnete suunanud ja juhtinud eesti nukuteatri arengut ning koolitanud nukunäitlejate ja -lavastajate järeltulevaid põlvkondi. 1962. aastal asutas Ferdinand Veike Eesti Riikliku Nukuteatri juurde Teatriühingu õppestuudio nukuosakonna ehk Nukuteatri õppestuudio. Stuudio õpilastest kujunes Eesti nukunäitlejate ja -lavastajate raudvara: Maie ja Hendrik Toompere, Helle Laas, Malle Peedo, Maile Hiiet, Harry ja Ludmilla Gustavson, Hille Palm jt.

Eesti Riikliku Nukuteatri peanäitejuhina tõi Ferdinand Veike 29 aasta jooksul Nukuteatri lavale üle 80 lavastuse, kokku on Veike lavastuste arv ületanud 100.
Erilise tuntuse saavutas Ferdinand Veike omaloominguliste Buratino-kavadega, mis said alguse 1954. aastal Eesti Raadios esitatud kuuldemängudest. Just sealt sai tuntuks laul “Mul Buratino nimeks ja ärge pange imeks, et lõbus olen ma, sest teisiti ei saa!”.

Eesti Nuku- ja Noorsooteater tähistab tähtsat päeva koos juubilar Ferdinand Veike ja puunukk Buratinoga 13. novembril kell 15 ovaalsaalis.

Anna-Liisa Õispuu
kirjandustoimetaja
tel: 6679 518
[email protected]  

Eesti Nuku- ja Noorsooteater
Lai 1, Tallinn 10133
www.nuku.ee