Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ferdinand Veike – 80, Buratino – 50!

10.11.2004 10:39

Laupäeval, 13. novembril tähistab Eesti Riikliku Nukuteatri rajaja ja pikaaegne juht Ferdinand Veike 80. sünnipäeva. Onu Ferdinandi lahutamatul kaaslasel, puunukk Buratinol, täitub sünnist 50 aastat.

Ferdinand Veike on läbi aastakümnete suunanud ja juhtinud Eesti nukuteatri arengut ning koolitanud nukunäitlejate ja -lavastajate järeltulevaid põlvkondi.
1962. aastal asutas Ferdinand Veike Eesti Riikliku Nukuteatri juurde Teatriühingu õppestuudio nukuosakonna, ehk Nukuteatri õppestuudio. Stuudio õpilastest kujunes Eesti nukunäitlejate ja -lavastajate raudvara: Maie ja Hendrik Toompere, Helle Laas, Malle Peedo, Maile Hiiet, Harry ja Ludmilla Gustavson, Hille Palm jt.

Eesti Riikliku Nukuteatri peanäitejuhina tõi Ferdinand Veike 29 aasta jooksul Nukuteatri lavale üle 80 lavastuse, tänaseks on lavastuste arv ületanud 100.
Erilise tuntuse saavutas Ferdinand Veike omaloominguliste Buratino-kavadega, mis said alguse 1954. aastal Eesti Raadios esitatud kuuldemängudest. Kes meist ei teaks laulu "Mul Buratino nimeks ja ärge pange imeks, et lõbus olen ma, sest teisiti ei saa!".

Eesti teatri Papa Carlo, Ferdinand Veike, juubelit tähistatakse 13. novembril Eesti Nukuteatris tema rohkete sõprade ringis. Juubilari auks esietendub Oskar Lutsu jutustusel põhinev "Nukitsamees" Andres Dvinjaninovi lavastuses.

Juubelipeo käigus saab viimase lihvi Eesti Nukuteatri kingitus Ferdinand Veikele - pronksist bareljeef onu Ferdinandist ja puunukk Buratinost, autoriks Tauno Kangro.


Anna-Liisa Õispuu
Eesti Riiklik Nukuteater
kirjandustoimetaja