Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Feliks Kark tähistab 70. sünnipäeva

12.12.2003 11:05

Laupäeval, 13. detsembril tähistab Endla teatri näitleja Feliks Kark oma 70.
sünnipäeva mängides kaasa muhumuusikali "Suvitajad!" viimases etenduses.
Feliks Kargi tähtpäevale pühendatud etendus on välja müüdud.

Juhan Smuuli juttudel ning Enn Vetemaa muusikal põhinev "Suvitajad!" on
Endla teatri mängukavas kõige staažikam lavastus - alates esietendusest
8. detsembril 2001 on lavastust mängitud 57 korral ning kokku on seda vaadanud üle 27000 inimese. "Suvitajad" on lavastanud Neeme Kuningas ning kunstnikutöö on teinud Marge Martin.

Feliks Kark on sündinud 13. detsembril 1933 Tallinnas, tema ema oli õmbleja, ning isa autojuht. Ta on lõpetanud Tallinna Arhitektuuri-Ehitustehnikumi autoteede ja sildade projekteerimise eriala ning on lisaks näitlemisele töötanud nii teetehniku, restauraatori, kunstniku kui karikaturistina.
Peale kolme aastat vene sõjaväes tegi Kark kaasa Tammsaare isetegevuslikus teatris ja asus õppima ETÜ Lavakunsti Stuudiosse, mis tegutses Draamateatri juures. Samas lennus õppis ka Helgi Sallo ning hiljem ka Feliksi vend, Tõnu Kark. Peale draamastuudiot siirdus Kark Rakvere teatrisse toonase pealavastaja Mai Meringu kutsel, kus 21 aastat töötamist tähendas üle 60 rolli, mitmeid lavastaja- ja kunstnikutöid.
Paralleelselt teatritööga tegeles Kark ka estraadiga, tuntud on Rakvere teatri päevil loodud ansambel "Lilleke". Erinevates koosseisudes on ta üles astunud aastaid -  praegu tegutseb ansambel "Johhaidii", kus Kargi lavapartneriks on Elmar Trink.

Endla teatrisse tuli Kark 1986. aastal tollase pealavastaja Ingo Normeti kutsel. Praeguseks läheneb näitleja rollide arv Endla teatris 50le - nende seas nimiosad lavastustes "Zorbas" ja "Õhtust Leon".
Praegu teeb ta kaasa Tiit Palu lavastuses "Ekke Moor", tulekul on osatäitmine veebruarikuus esietenduvas lavastuses "Tumedad hirved", lavastajaks samuti Palu.
Teatritöö kõrvalt on Kark osalenud ka mitmetes filmides nagu
"Kevad südames", "Emili sõber", "Viimne reliikvia", "Metskannikesed",
"Me olime 18-aastased", "Röövlipüüdja jaht".


Rica Semjonova
avalike suhete juht
044 20 646, 055 584 886