Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

“Fantoom” jõuab lavale

16.11.2007 15:21

Homme, 16. novembril esietendub Tallinna Linnahalli laval Maury Yestoni ja Arthur Kopiti muusikal "Fantoom", mille nimiosas mängib Chalice.

Muusikaline draama "Fantoom" põhineb samal romaanil, mille alusel on kirjutatud ka Andrew Lloyd Webberi hittmuusikal "Ooperifantoom". Kopit-Yestoni "Fantoomi" nimetatakse kõige edukamaks muusikaliks, mida pole iial Broadway'l mängitud.

Chalice'i kõrval mängivad peaosades Hanna-Liina Võsa, Tõnis Mägi, Kaire Vilgats ja Andrus Vaarik. Teistes osades astuvad lavale Mikk Saar, Nele-Liis Vaiksoo, Meribel Müürsepp, Tanja Mihhailova, Rolf Roosalu jpt. Kaasa teevad ka muusikalikoor, tantsijad ning XXI Sajandi Orkester.

Muusikali lavastas Liis Kolle, muusikaline juht ja dirigent on Erki Pehk, koreograaf Jüri Nael, lavakunstnik Ann Lumiste, kostüümikunstnik Gerly Tinn ja grimmikunstnik Tiiu Luht.

Muusikali "Fantoom" autorid on Eestis seni vähe tuntud. Maury Yeston on Ameerika helilooja ja laulutekstide autor. Ta on lõpetanud Yale'i Ülikooli ja Cambridge'i ülikooli Clare College'i. Yeston on kirjutanud hulgaliselt muusikale ("Nine", "Grand Hotel", "Titanic" jt), mille eest on mitmel korral pärjatud ka Tony auhinnaga. Arthur Kopit on Ameerika näitekirjanik ja tõlkija, kes on kirjutanud arvukalt auhinnatud näidendeid ning muusikali-libretosid, mida on samuti tunnustatud Tony auhinnaga. Kopit on ka Yale'i Ülikooli professor.

"Fantoom" esietendub Tallinna Linnahallis 16. novembril 2007 algusega kell 19. Lavastust mängitakse novembrikuu jooksul 10 korda. Muusikali piletid (150-575 krooni) on müügil kõigis Piletilevi müügikohtades ja Statoili teenindusjaamades üle Eesti.

Lisainfo:
Jarmo Seljamaa
53 766 653
[email protected]
www.muusikal.ee