Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Europiraadid Eestis !

16.04.2007 13:35

Alates tänasest etendub "Europiraadid" kaheksal korral Von Krahli Teatris. Lavastuse esietendus toimus aasta tagasi Forum Freies Theater'is Düsseldorfis. Autorid ja esitajad on showcase'i "Beat Le Mot" (Hamburg) ja Von Krahli Teatri näitlejad: Nikolai Duric, Taavi Eelmaa, Thorsten Eibeler, Maarja Jakobson, Dariusz Kostyra, Veit Sprenger, Tiina Tauraite, Juhan Ulfsak. Koreograafia loonud Angela Guerreiro ja Tamas Moricz, muusika pärineb Albrecht Kunzelt, produtsendid on Florian Ackermann ja Tobias Brenk.

Lavastuses räägitakse eesti-, inglise- ja saksa keeles. Tallinna etendustel on eestikeelsed subtiitrid. Etendus on vaheajata ning kestab u 1h45min

"Europiraadid" vestavad publikule lugusid, publik jääb rummist purju kuni lava hakkab kõikuma ning nad kukuvad laeva sisemusse, operetilaadsele teatriareenile. Tants, laulud ja tegevused viivad publikult mõistuse ning tekitavad ebalust, tuues esile kahtlused 21. sajandi Circus Maximus'es, kus otsustavaid lahinguid ei peeta mitte ainult merel, vaid ka esteetilisel ja poliitilisel tasandil.

Piraatidel on rohkem küsimusi kui vastuseid. Piraadid alustavad uuesti otsast peale. Piraadid loovad teatraalse, galantse, seiklusliku, romantilise ning utoopilise suletud süsteemi - eksperimendi täiuslikust ühiskonnast.

Etendused on osa Saksamaa Liitvabariigi Euroopa Liidu eesistumist tähistavast kultuurilisest raamprogrammist ning neid toetab Saksamaa välisministeerium.

vt lähemalt: www.vonkrahl.ee/et/arhiiv/europirates2.html