Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Euroopa teatrite ühislavastus etendub Lilleküla koolis

01.02.2013 12:21

Tuleval teisipäeval, 5. veebruaril kell 10 ja kell 13, saab Tallinna Lilleküla Gümnaasiumis vaadata Euroopa teatrivõrgustiku Platform 11+ raames valminud lavastust „FACE ME – MUUTUSTE AEG. Black Stone“. Lavastuses osalevad professionaalsed teatritegijad Ungari, Inglismaa, Eesti ja Soome teatritest, koos nendega astub üles 15 eesti koolinoort.

VAT Teatri näitleja Ago Soots ja kunstnik Inga Vares osalesid 2012. aasta juunikuus Tšehhimaal Plženis 29. Škupova Festivali raames toimunud rahvusvahelise teatriprojekti Platform11+ koostöölavastuse „FACE ME“ loomises ning etendamises. Üle 30 kunstniku 12st teatrist moodustasid kolm truppi ning kolmenädalases koostöös valmis kolm eriilmelist lavastust noortele, mida mängitakse nüüd kõikides osalevates maades.
Ühte gruppi kuulunud Ungari, Inglismaa, Eesti ja Soome teatritegijad kaasasid oma lavastusse „Black Stone“ kaasnäitlejatena 15 tšehhi koolinoort, koolikeskkond proovide- ja mängupaigana mängis protsessis samuti väga olulist osa.

Black Stone“ vaatleb noort inimest sõpruse ja armastuse ähmasel piiril ootamatutes olukordades, kus vahel saab naljast tõsidus, mängust aga elu.

Oktoobris ja novembris 2012 mängiti seda lavalugu Budapesti ja Londoni koolides, nüüd jõuab „Black Stone“ publiku ette Tallinnas ja kohe pärast seda Oulus. Algse lavastuse eeskujul kaasatakse igas mängupaigas etendamisse kohalikke noori. Tallinnas on projekti partneriks Tallinna Lilleküla Gümnaasium, kus juba jaanuarikuust alates on Ago Sootsi ja Inga Varese juhtimisel toimunud lavastust ette valmistavad töötoad noortega.

Selle nädala lõpus saabuvad Tallinna lavastajad Alex Evans (Suurbritannia) ja György Vidovszky (Ungari), kellelt näitlejad Ago Soots (Eesti), Annina Rokka (Soome), Mikko Korsulainen (Soome) ja Rita Alexics (Ungari) ning eesti koolinoored saavad viimased etenduste-eelsed näpunäited. Lavastuse dramaturgid on Péter Horváth (Ungari), István Tasnádi (Ungari) ja Richard Hurford (Suurbritannia), kunstnikud on Inga Vares (Eesti) ja Patrick Bullock (Suurbritannia).


Euroopa Liidu poolt rahastatud, 2009. aastal alanud ja käesoleva aasta märtsis lõppeva teatrivõrgustiku Platform 11+ tähtsaim eesmärk on olnud otsida ja lavale tuua teatrilugusid, mis oma teemavalikute poolest oleksid olulised 11-15-aastastele noortele. Koos VAT Teatriga osaleb projektis 13 teatrit 12st riigist. Kõiki osalejaid ühendab professionaalsus ja huvi pakkuda noorte sihtrühmale uusi võimalusi kultuurielus osalemiseks. Väga oluline uute näidendite ja lavastuste loomise juures on olnud loovkoostöö noorte endiga.

VAT Teatri koostööpartneriteks selles põnevas töös on läbi nelja aasta olnud Tallinna 32. Keskkool, Vanalinna Hariduskolleegium, Pirita Kool ja Tallinna Lilleküla Gümnaasium.

Projekti Platform 11+ raames on VAT Teatris välja tulnud mitu menukat noortelavastust: "Kirjaklambritest vöö", "Help!", "Salto Mortale". 1. märtsil 2013 esietendub siin aga Indrek Hargla kirjutatud põnevuslugu "Andromeda saar", mille kirjutamine ja lavale toomine on samuti saanud teoks Paltform 11+ abiga.

Tiiu Talvist
VAT Teater
turundusjuht
53 492 856
[email protected] 
www.vatteater.ee