Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Euroopa teatrikogukond tunnustas “Eesti teatristatistikat”

23.11.2012 11:13

Eesti teatristatistika esitlus

22. novembril anti Brüsselis Eesti Etendusasutuste Liidule (EETEAL) üle Euroopa Etenduskunstide Tööandjate Liitude Liiga (PEARLE) kaks auhinda. Ühtekokku anti preemiaid välja viies kategoorias, millest Eesti kandideeris kahele. „Eesti teatristatistika“ võitis teatrite andmekogumise kategoorias ja heategevusprojekt „Aitan lapsi“ publiku kasvatuse kategoorias.

Eesti Teatri Agentuuri poolt kogutavat ja publitseeritavat Eesti teatristatistikat antakse välja alates 2004. aastast. Kaheksandasse, 2011. aasta kogumikku on kaasatud 34 etendusasutust. Lisaks trükis avaldatud statistikakogumikele alustab uuest aastast tööd ka internetipõhine statistikamootor.

Heategevusprojekti „Aitan lapsi“ eesmärgiks on koguda taara tagastamisest saadud annetusi selleks, et korraldada vähekindlustatud lastele teatrikülastusi. Projektiga on liitunud Eesti Etendusasutuste Liidu kaudu 18 teatrit ja seda viiakse ellu koostöös heategevusfondiga Aitan lapsi. Heategevusprojekti patroon on Evelin Ilves. Taaraautomaatide kaudu tehtud annetused lähevad 100% ulatuses teatripiletite soetamiseks. Projekti sihtrühmale on teatrikülastused tasuta. Tänaseks on annetatud ligikaudu 95 500 eurot ning toimunud üle 15 000 teatrikülastuse.

PEARLE on 1991. aastal loodud üle-Euroopaline katusorganisatsioon, mille eesmärgiks on etenduskunstide arenguks soodsate tingimuste loomine, professionaalse teabe vahendamine, Euroopa ja liikmesriikide seadusandluse muutmine ja ühtlustamine, ettepanekute tegemine Euroopa Komisjonile ja teistele etenduskunstide arengut suunavatele institutsioonidele etc. Pearle esindab oma 42 liikmesorganisatsiooni kaudu umbes 5000 etendusasutust Euroopas: teatreid, orkestreid, ooperimaju, tantsuagentuure, produktsioonikompaniisid, festivale jms. Eesti Etendusasutuste Liit kuulub organisatsiooni alates 1998. aastast.

Eesti Etendusasutuste Liit

lisainfo:
„Aitan lapsi“ projektijuht Kristiina Reidolv, 5525258, kristiina.reidolv@eeteal.ee

Eesti teatristatistika toimetaja Tiia Sippol, 53432930, tiia@teater.ee