Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Euroopa teatrifoorumil määratakse kindlaks teatrisektori lähiaastate prioriteedid

28.04.2023 12:08

11.–13. mail 2023 toimub Poolas, JK Opole teatris 2023. aasta teatrifoorum. Foorum on kolmepäevane üritus, mis toob Euroopa teatrikogukonna peamised sidusrühmad kokku poliitikakujundajatega, et käsitleda kriitilisi tegevusteemasid ja sektori ees seisvaid peamisi väljakutseid 21. sajandil.

Foorum uurib professionaalide seisukohti praeguste takistuste kohta, mida teatrid üle Euroopa kogevad, eesmärgiga muuta Euroopa teatrite huvide kogukond strateegiliseks ja kaasatud praktikakogukonnaks.

37 sessiooni jooksul käsitletakse kolme teatrisektorit puudutavat väljakutset:

  • Demokraatia, rahvusvaheline koostöö ja teatri jõud;
  • Jätkusuutlikkus ja rohepööre;
  • Digitaalne innovatsioon.

Osalejad tegelevad teatrite ees seisvate kiireloomuliste probleemidega, mõtisklevad soovituste üle ja kavandavad ühiselt ambitsioonika ja tulevikku suunatud tegevusraamistiku. Foorumi käigus sidusrühmadelt kogutud mõttekäigud loovad Opole deklaratsiooni, uue poliitikadokumendi, mis määrab kindlaks teatrisektori lähiaastate poliitilised prioriteedid.

Ürituse avab innovatsiooni-, teadus-, kultuuri-, hariduse ja noortevolinik Mariya Gabrieli kõne. Foorum hõlmab võrgustike loomise üritusi, paneeldiskussioone, uurimistöö arutelusid ja töötubasid, samuti kunstilist panust ja teatrietendusi.

Euroopa Komisjon on alates 2020. aastast seadnud eesmärgiks luua võrgustikuürituste abil püsivaid sidemeid teatritegijate ja poliitikakujundajate vahel ning anda ülevaade sektori peamistest väljakutsetest. Foorum on osa Euroopa Komisjoni Euroopa teatrialgatusest, mille eesmärk on töötada välja sihipärasem poliitiline lähenemisviis etenduskunstide ja teatrisektorile.

Rohkem infot teatrifoorumi kohta leiab European Theatre Conventioni kodulehelt.