Euroopa Teatri Akadeemia 2026 kutsub osalema teatrijuhte, produtsente, dramaturge ja rahvusvaheliste suhete juhte
31.03.2026 14:24
European Theatre Conventioni (ETC) korraldatud Euroopa Teatri Akadeemia 2026 kutsub oma liikmesteatrite töötajaid ja Eestis, Soomes, Taanis, Iirimaal, Hispaanias ning Bosnia ja Hertsegoviinas tegutsevaid teatriprofessionaale osalema. Oodatud on nii alustavad teatrijuhid, produtsendid, dramaturgid kui ka rahvusvaheliste suhete juhid. Akadeemia toimub Prantsusmaal Avignoni teatrifestivali raames 6. kuni 10. juulini 2026, kandideerimine on avatud 29. aprillini 2026.
ETC Euroopa Teatri Akadeemia pakub meistriklasse, mentorlust ja võrgustumisvõimalusi, et arendada alustavate teatriprofessionaalide rahvusvahelist võimekust. Akadeemia keskendub rahvusvaheliste teatriprojektide kureerimise ja korraldamise teemale: juttu tuleb nii rahastuse leidmisest, produtseerimisest, kestlikkusest, tuuritamisest kui ka välismaisele teatrimaastikule sisenemisest.
Akadeemia käigus saavad osalejad kolmelt mentorilt ja teistelt osalejatelt tagasisidet oma käimasolevale projektile, mida soovitakse edasi arendada. Lisaks on osalejatel võimalik osa saada Avignoni teatrifestivali etendustest ning kaasa rääkida etendusejärgsetes aruteludes.
Euroopa Teatri Akadeemia on ilma osavõtutasuta, küll aga tuleb osalejatel katta transpordi- ja majutuskulud.
Rohkem infot leiab ETC kodulehelt.
Foto: ETC