Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Euroopa Shakespeare’i festivalid otsivad programmi väiksemahulisi lavastusi

14.09.2023 12:04

Euroopa Shakespeare'i festivalide võrgustik (ESFN) on avalikustanud üleskutse, leidmaks väiksemahulisi lavastusi, mis osaleksid võrgustiku liikmesfestivalidel 2024. aastal. Festivalidele on võimalik kandideerida kuni 31. oktoobrini 2023.

ESFN ühendab festivale, mille fookuses on William Shakespeare'i loomingu käsitlemine rahvusvahelisest perspektiivist, ning soosib koostööd nii festivalide kui ka teatritegijate vahel, kes soovivad tegeleda Shakespeare'i tekstidega. Võrgustikku kuuluvad festivalid näiteks Ühendkuningriikidest, Saksamaalt, Rumeeniast ja Poolast.

Nüüdse üleskutsega otsib ESFN liikmesfestivalide programmi Shakespeare'i tekstidel põhinevaid lavastusi, mis kestavad 60 kuni 80 minutit ning mille meeskonda kuulub maksimaalselt viis liiget, nende seas vähemalt kaks näitlejat. Lavastuste lavakujundus peaks olema minimaalne, rekvisiidid ja kostüümid peaksid mahtuma kahte tavasuuruses kohvrisse. Festivalid saavad truppidele kohapeal kasutamiseks pakkuda lihtsamaid esemeid, näiteks toole.

Kõik liikmesfestivalid maksavad festivalile valitud lavastuste truppidele honorari ning pakuvad majutust ja kohapealset transporti. Rahvusvaheliste reisikulude hüvitamine sõltub konkreetsest festivalist.

Kandideerimisavaldusi saab saata aadressil shakesphere@esfn.eu kuni 31. oktoobrini. Rohkem infot üleskutse kohta leiab ESFNi kodulehelt.