Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Euroopa kultuuripealinn kutsub tsirkusekunsti vestlusringi

14.01.2011 14:40

Eestis on tsirkusekultuuri viljeletud ligi pool sajandit. Suureks eeskujuks ja põhiliseks mõjutajaks on olnud Venemaa tsirkusekultuur. Mitmed sooloartistid (Alar Mändsalu, Erich Udras, Tiina Gross, Ahto Rändla, Ado Mänd, Eero Druus, Terje Veske, Vello Vaher jt) esinesid regulaarselt kodumaisel estraadil ja välismaa tsirkustes. Kuni 1985. aastani tegutsesid laste ja noorte treeningrühmad Tallinnas, Tartus, Vändras, Kohtla-Järvel ja mujal Eestis. Järgnes 15 aastat madalseisu, alates 1990ndate lõpust on taas ellu ärganud noortekollektiivid, erinevad sooloartistid on Eestis tegutsenud olude kiuste pidevalt.

Viimasel kümnendil on tsirkusealase koolituse mahus ja kvaliteedis toimunud suur muutus, tsirkuseklubide töö tasemest annavad tunnistust noorte artistide edukas tegutsemine Eestis ja välismaal. Laste ja noorte seas on huvi tsirkusetreeningute vastu pidevalt kasvav.

Esimesel kohtumisel ongi kavas välja selgitada valdkonna ühised huvid ja kokkupuutepunktid ning nende põhjal määratleda arengusuunad ning moodustada töörühm, kes hakkaks hilisematel töökoosolekutel osalema. Pikemas perspektiivis on plaan välja töötada Eesti tsirkusekunsti arengukava.

Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 programmis on endale väärika koha sisse võtnud Uue tsirkuse festival "Tsirkusepuu", mis toimub 5.-14. augustini 2011 Kadrioru pargis ja Tallinna tänavatel. Festival toob Tallinna kümmekond Euroopa olulisemat noorte tsirkusetruppi. Nii saavad tallinlased põhjaliku ja ereda ülevaate Euroopa tsirkusekunsti uusimatest suundadest.

Avalik arutelu toimub 19. jaanuaril 2011, kell 10.00-13.00 SA Tallinn 2011 kontoris aadressil Pärnu mnt 8/Väike-Karja 9, Tallinn. Arutelu veab Jorma Sarv kultuuriministeeriumi arendusosakonnast.

Kui soovite vestlusringist osa võtta, siis registreeruge aadressil [email protected]