Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

ETV ekraanile jõuab Baltoscandali erisaade “Sokid ja skandaalid”

29.05.2014 11:37

Sokid ja sandaalidEsmaspäeval, 2. juunil kell 20.30 näitab ETV rahvusvahelise teatrifestivali Baltoscandal erisaadet "Sokid ja skandaalid".

2.-5. juulini Rakveres toimuv etenduskunstide festival Baltoscandal toob meieni kaasaegse teatri kõige põnevamad õied nii maailmast kui Eestist. Baltoscandali erisaade “Sokid ja skandaalid” tuvastab mängulises vormis, mis imenähtus see kaasaegne teater õieti on? Mis salaasjadega tegeleb etenduskunst? Seaduskuulekal kodanikul tõusevad silme ette kujutluspildid kriiskavatest olenditest lavakastis, kes rebivad end alasti, püherdavad lavalaudadel, nii et pinnud tagumikus, ja jõllitavad pilguga, mille peale pääsukesed surnult maha potsatavad. Igaks juhuks tasuks istuda tagumisse ritta, sest jumal teab, mida lavalt hakkab publikusse pritsima. Aga kas on nii? Võib olla on tegemist hoopis nähtusega, mis lõhub raame ja avardab meeli, pakub senitundmatuid kogemusi, uurib elu hoopis teistsuguste vahenditega, kui seda oskab teha traditsiooniline teater.

Saates saavad sõna festivali kuraator Priit Raud, näitleja ja lavastaja Juhan Ulfsak, näitekirjanik ja lavastaja Rein Pakk, etenduskunstnik Kadri Noormets jt. Saate autor on Andres Maimik, saatejuht Peeter Rästas, toimetajad Anne-Ly Sova ja Katrin Maimik.

Saate kordus on ETV eetris 11. juunil kell 23.10.

Vaata saate tutvustavat klippi

Festivali kohta leiab infot lehelt baltoscandal.ee 
Baltoscandal Facebookis: facebook.com/baltoscandal 

Teate edastas:
Katrin Maimik
Baltoscandali pressiesindaja
+37256502721
[email protected]