Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Ettekandepäev Nüganeni sünnpäeva tähistamiseks

26.01.2012 14:19

Sissejuhatusena annab ülevaate Nüganeni loomingust Luule Epner. Pille-Riin Purje räägib tema suhetest vene kirjandusklassikaga, Piret Kruuspere aga A. H. Tammsaarega. Jaanus Rohumaa heidab loomingulise kaasteelise pilgu Nüganenile, soome teatrikriitik Kirsikka Moring räägib temast kui eesti teatri saadikust Soomes. Tartu Ülikooli eesti kirjanduse professor Arne Merilai kõneleb teemal „Lavastaja Nüganen: kujustav ja kujundlik mõtleja“.

Päeva modereerib Maria Lee Liivak. Ettekannete järel on võimalik esitada küsimusi ka uurimisobjekt Nüganenile endale.

Kell 16 esitletakse raamatut „Elmo Nüganen. Esimene vaatus.“, mille on koostanud ja välja andnud Tallinna Linnateater. Raamat koondab endas erinevate kaasteeliste pilke Nüganenile – sõna saavad Adolf Šapiro, Indrek Sammul, Jekaterina Gorohovskaja, Vladimir Anšon, Andris Freibergs, Jaak Allik, Aarne Üksküla, samuti Nüganeni õpilased Lavakunstikooli XX ja XXV lennust ning Lea Tormis, Ivika Sillar, Boris Tuch, Juhani Salokannel. Raamatu on koostanud Triin Sinissaar, Anu Lamp ja Kalju Orro, kujundanud Angelika Schneider.

Ettekandepäev  algab 15. veebruaril kell 11 Linnateatris ning oodatud on kõik huvilised. Osalemine on tasuta, palume eelregistreeruda kuni 13. veebruarini e-postiaadressil t.sillaste@linnateater.ee või telefonil 6650 888.
Ettekandepäeva toetab Eesti Kultuurkapital.

Rohkem infot:
Ruudu Raudsepp
Tallinna Linnateatri avalike suhete juht
r.raudsepp@linnateater.ee / 5346 8495