Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Etenduskunstide projekti näitus Rotermanni kvartalis

14.02.2011 17:47

14.–24. veebruarini kutsub Tallinna Ülikooli koreograafia osakonna tantsuteater Tee Kuubis kõiki osa saama noorte etenduskunstnike koondprojekti OLD SPACES, LIVING ART (OSLA) teemalisest näitusest kultuuripealinna infokeskuses.

Näitusega „LINN ∙ LIIGUB ∙ AEG ∙ TANTSIB“ tähistatakse 2009. aastal alanud Tallinna ajaloolise linnaruumiga tegeleva projekti viimase aasta algust ning see on osa Euroopa kultuuripealinna Tallinn 2011 ametlikust programmist.

Paralleelselt kahes kultuuripealinnas Tallinnas ja Turus toimuva noorte kunstnike tantsu ja uue meedia projekti OSLA teemaks on „Elav ajalugu“. Tegemist on erinevaid valdkondi (video, ajalugu, kultuurilugu, tants, tänavateater, kunst, arhitektuur, helikunst, noored, mitteformaalne haridus jne) ühendava suurprojektiga, mille tegevuste ja väljunditega saab tutvuda kultuuripealinna infokeskuses avatud näitusel.

Näha saab Balti Filmi- ja Meediakolledži tudengite ja vilistlaste ning Tee Kuubis tantsijate koostöös loodud esteetilisi filmiklippe erinevate ajastute elust-olust Tallinnas, mitmes meedias peegeldusi noortega läbi viidava tänavalavastuse protsessist ning infot Turu noorte kunstnikega tehtud koostöö kohta.

OSLA eesmärgiks on anda gümnaasiuminoortele ja tallinlasele tunnetus eri ajastute ruumist, inimestest ja oludest; mõista sügavamalt nendevahelisi seoseid ja seda, kuidas see kõik on kujundanud tänapäevast aega.

Näitus jääb avatuks 15.-23. veebruarini tööpäevadel kell 10-18 ning L,P  kell 11-18 Rotermanni kvartalis (Rotermanni 5).

Projekti korraldab tantsuteater Tee Kuubis (Tallinna Ülikooli koreograafia osakond). Projekti esitleb Euroopa kultuuripealinn Tallinn 2011. Toetajateks ja koostööpartneriteks on Euroopa Noored, Kultuurkapital, Balti Filmi- ja Meediakolledž, Kodak, Turu Kunstiakadeemia jpt.