Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Etenduskunstide keskus Kanuti Gildi SAAL viib Tartusse hinnatud kaasaegset kunsti

29.10.2020 13:07

Tallinnas asuv kaasaegsete etenduskunstide keskus Kanuti Gildi SAAL toob oma selle hooaja kaks palju meediakaja saanud kaasproduktsiooni Tartu Uude Teatrisse: Mart Kangro, Juhan Ulfsaki ja Eero Epneri uuslavastus "Kas te olete oma kohaga rahul" 4. ja 5. novembril 2020 ning Karl Saksa "Planet Alexithymia" 7. novembril 2020 Tartu Uues Teatris.

Lisaks mainitud etendustele toimuvad ka lisategevused, näiteks leiavad aset juba traditsiooniks saanud vestlusringid kunstnikega, mis sünnivad koostöös Tartu Ülikooli teatriteaduse õppetooliga ja mida viivad läbi noored teatriteaduse üliõpilased. 4. novembril pärast etendust toimub vestlusring Mart Kangro, Juhan Ulfsaki ja Eero Epneriga ja 7. novembril pärast etendust toimub vestlusring Karl Saksaga.

Programmi mahub ka 6. novembril toimuv briti teatritrupi Forced Entertainment koostöös Kanuti Gildi SAALi mammutprojekti "Kogutud teosed: Lauapealne Shakespeare" ühisvaatamine kell 22:00 Tartu Uues Teatri väikses saalis. Seekord lülitub meie ekraanile Shakespeare'i näidendi "Troilus ja Cressida" lavastatud ekraniseering Jerry Kilicki esituses. Ühisvaatamine on tasuta ja inglise keeles ingliskeelsete subtiitritega.

Mart Kangro, Juhan Ulfsaki ja Eero Epneri lavastus "Kas te olete oma kohaga rahul"

"Juhan Ulfsaki, Eero Epneri ja Mart Kangro ühendust (UEK) võib siiski pidada puhast kunsti viljeleva teatri supergrupiks. Omas vallas meenutab UEK koos helivõlur Artjom Astroviga staaride taseme poolest täiesti miljoni dollari kvartetti." Valle-Sten Maiste "Miljoni dollari kvarteti hääbumisgruuv" Sirp, 11.09.2020

Mart Kangro, Juhan Ulfsaki ja Eero Epneri lavastus koostöös Artjom Astrovi, Oliver Kulpsoo ja Maria Arusooga on vaatest, ridadest ning ruutmeetri keskmisest hinnast. Mis on see, millest me oleme ilma jäänud? Aga see, millest unistame? Mis on see, mis laguneb ja mis on see, mida näeme oma viienda korruse aknast? Rulood ja koonduslaager, harmoonia ning aknaruut. Millest me mõtleme, kui me mõtleme kinnisvarast? Me mõtleme perspektiividest.

Karl Saks "Planet Alexithymia"

"Planet Alexithymia", olemata sõnumilt sotsiaalne või poliitiline, annab edasi just seda seisundit, mida võiks tunda inimene, kel on ära lõigatud turvatunnet pakkuv ja minevikust lähtuv, samas alusetuid tulevikulootusi pakkuv "suur lugu", mis asetab ta igavikulisse kohalolutundesse." Madis Kolk “Sõnatu hinge sündroom” Sirp, 20.07.2020

Planet Alexithymia on teadusulmeline vaate- ja kuuldemäng, mis ammutab informatsiooni eksperimentidest, protseduuridest, sündroomidest ja diagnoosidest.

Tartu etendusi toetab Tartu Linnavalitsuse kultuuriosakond ja Rahvakultuuri Keskus

Etenduste piletid on eemüügis Fientas ja kohtade olemasolul pool tundu enne algust kohapeal. 

Lisainfo www.saal.ee