Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Etendusasutuste Liidu juhina alustab Velvo Väli

12.06.2023 16:30

10. juunil 2023 teatas Eesti Etendusasutuste Liit (EETEAL), et valis korralisel üldkoosolekul juhatuse esimeheks sihtasutuse Rakvere Teatrimaja juhataja Velvo Väli. EETEALi uued juhatuse liikmed on Ott Maaten (RO Estonia) ja Joonas Tartu (Eesti Noorsooteater), eelmisest koosseisust jätkavad Tiina Rebane (VAT Teater) ja Roland Leesment (Endla Teater).

EETEAL on Eesti etenduskunstide valdkonna suurim tööandjate organisatsioon, mis ühendab 22 erinevat etendusasutust, nii erateatreid, sihtasutusi kui munitsipaalteatreid. "Arvestades keerulist olukorda etenduskunstide rahastamises on esimeseks ülesandeks taastada kultuuriministeeriumiga konstruktiivne ja usalduslik dialoog," sõnas Väli. "Organisatsioonina seisame selle eest, et teatritraditsioon Eestis oleks jätkuvalt laiapõhjaline ja teatrimaastik mitmekülgne." EETEALi peamiseks tegevusväljaks on etenduskunstide valdkonna kestlik arendamine nii seadusandlikul, kultuuripoliitilisel kui sotsiaalsel tasandil. Olulise algatusena on koostöös teiste erialaorganisatsioonide, kõrgkoolide ja loovisikutega alustanud Eesti etenduskunstide arengukava 2024-2034 koostamist.

EETEAL kuulub Euroopa Etendusasutuste Tööandjate Liitude Liigasse Pearle*, osaleb Eesti Kutsekoja Kultuuri Kutsenõukogu, programmi "Teater maale" ja Eesti Teatri Festivali Draama nõukogude töös ning on Rahvusvahelise Teatriinstituudi ITI Eesti Keskuse ja Eesti Teatri Agentuuri asutajaliige. Koostöös Norra-Eesti Kaubanduskoja ja ettevõtetega kureerib EETEAL programmi "Aitan lapsi" teatriosa ning on ellu kutsunud Koolinoorte Teatripäeva.

Pildil Velvo Väli. Foto: Rakvere Teater