Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

ETA Tantsukooli tantsijad annavad värvika kontserdi

20.04.2016 15:30

Pühapäeval, 24. aprillil annab ETA Tantsukool Salme Kultuurikeskuses mitmekesise tantsukontserdi pealkirjaga „Killud“. Publikuni tuuakse ülevaade tantsukooli põhiastme ja tantsijakoolituse parimatest uutest tantsunumbritest, lavale astub üle 170 tantsija.  

ETA Tantsukooli juhataja Lii Ainsalu: „ETA Tantsukool on nagu suur kasvulava, kus tantsupisikuga laps saab kasvada teadlikuks liikujaks, tehniliseks tantsijaks või nooreks tantsuloojaks. Läbi  süsteemse tantsuõppe loome  võimalusi, et noored saaksid tantsukoolis õppides aimu, mida tähendab töötada selle nimel, mida armastad. Looming sünnib läbi süsteemse töö ning hea tantsija kasvab tasa ja targu.“

Samal õhtul esietendub ETA Tantsukooli X lennu lõpulavastus „Kuum produkt“, millega võetakse kokku kursuse seitsmeaastane kujunemislugu. Tegemist on lennu esimese koos valminud tantsulavastusega, milles osalevad noored, kes on toonud koju tiitleid nii Eesti suurematelt festivalidelt nagu Festival Koolitants ja Kuldne Karikas, aga ka väljapoolt Eestit. Kursuse juhendaja on koreograaf Julia Koneva, kelle eelmine lavastus „You Must Love Onions“ andis etendusi koos Festivali Koolitants 2016 maakondlike tantsupäevadega pea kõikides Eesti maakondades.

---

ETA Tantsukool on täna suurim süsteemset, kvaliteetset ja kaasaegsetel õppemeetoditel põhinevat tantsualast huviharidust pakkuv tantsukool Eestis. Olles pidevas arengus ning otsides uusi ja paremaid õpetamisviise, teeme koostööd tantsukõrgkoolidega ja seisame hea tantsuhariduse käekäigu eest Eestis. ETA Tantsukoolis õpib ligi 400 õpilast, kellega töötavad erinevad tantsuõpetajad, koreograafid ja näitlejad. Viimase paari hooaja jooksul on ETAs tunde andnud teiste seas Külli Roosna ja Kenneth Flak, Jüri Nael, Kaisa Selde (Nukuteater), Ajjar Ausma (Cabaret Rhizome), Julia Koneva, Liisa Laine, Dagmar Rang-Saal, Raho Aadla. 

Sihtasutus Eesti Tantsuagentuur on tantsukeskus, mille eesmärgiks on tantsukunsti jätkusuutlikkuse ja kvaliteedi tagamine Eestis, pakkudes kaasaegset ja professionaalset tantsuõpet, loome- ja esinemisvõimalusi tantsukunstnikele, tantsuõpetajatele ning tantsuga tegelevatele lastele ja noortele. Oluline osa ETA tegevustest on suunatud väljapoole pealinna, et pakkuda tantsukunsti vaatamise võimalusi Tantsutuuril ning esinemisvõimalusi lastele ja noortele Festivali Koolitants tegevuste raames. ETA tegevused hõlmavad kõiki tantsukunstiga seotud tegevusi: loometegevust, etendustegevust, huviharidust ja tantsijate koolitust, üle-Eestilist valdkonna infovahetust ja koostööd ning tantsukunsti jätkusuutlikkuse tõstmist regionaalselt läbi Koolitantsu ja Tantsutuuri tegevuste. ETA teeb aktiivset koostööd teiste erialaliitude ja sarnaste eesmärkidega (tantsu)organisatsioonidega nii Eestis kui ka välismaal.

Lisainfo: 
Maarja Pärn
Eesti Tantsuagentuur
www.koolitants.ee
Kommunikatsioonijuht