Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Estonias esietendub lasteooper!

05.12.2003 12:16

6. detsembril jõuab Rahvusooper Estonia lavale Benjamin Britteni lasteooper "Väike korstnapühkija". Ooperi lavastaja on Jaanus Rohumaa, muusikaline juht Hirvo Surva ja kunstnik Ann Lumiste.
Osades: Oliver Valdmaa, Christopher Car, Riina Airenne, Teo Maiste, Priit Volmer, Mart Madiste, Roland Liiv, Iris Oja, Angelika Mikk jt.

Lapsed ja ooper - neid kahte sõna on harva seostatud.
Kuid Benjamin Britten - inglise 20. sajandi kuulsaim helilooja - uskus selle seose olemasolusse nii tugevalt, et komponeeris 1949. aastal ooperi spetsiaalselt lastele. Lavateoses "Väike korstnapühkija" on kõik ooperile omased elemendid - aariad, retsitatiivid, koorinumbrid, lihtne süzhee, kaunis muusika ja põnevad tegelaskujud.
Kuid mis teeb "Väikese korstnapühkija" eriliseks ja lastele meelepäraseks? Tegevuse keskpunktis on väike poiss Sam ja lastegrupp, kes töötavad koos selleks, et päästa Sam mitte eriti lahke korstnapühkija käest, kes kohtleb poissi halvasti.

Lugu on lõbus ja loomulikult happy end'iga. "Väike korstnapühkija" on
meeleolukas koguperetükk, mis toob kauge ooperikunsti lähemale nii suurtele kui väikestele ja muudab selle toredaks meelelahutuseks.


Kaido Padar
Rahvusooper Estonia
avalike suhete juht
050 76644