Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Estonias esietendub “Barbara von Tisenhusen”

25.11.2004 14:49

Laupäeval, 27. novembril esietendub Rahvusooper Estonias Eduard Tubina ooper "Barbara von Tisenhusen".  
Eesti ühe väljapaistvama helilooja Eduard Tubina ooper "Barbara von Tisenhusen" kuulub kindlasti eesti muusikaliteratuuri kullafondi.
Ooperi libreto on kirjutanud Jaan Kross Aino Kalda novelli põhjal.
Ooperi tegevus toimub Eestis, XVI sajandil ning räägib Barbara traagilisest saatusest ja hukust oma vendade käe läbi, süüks armastus alamast soost noormehe vastu.

Ooperi lavastab Endrik Kerge, muusikaline juht ja dirigent on Arvo Volmer. Lavakujunduse on teinud Liina Pihlak, kaunid ja ajastutruud kostüümid on Eldor Renterilt. Seekordne lavastus tuleb välja põneva noorte solistide koosseisuga. Osades on Heli Veskus, Rauno Elp, Mart Madiste, Priit Volmer, Roland Liiv, Urmas Põldma, Mart Laur, Helen Lokuta, Teo Maiste, Jassi Zahharov jpt.

Esietendusele on oodata külalisi laiast mailmast. Huvi Eesti ooperi vastu toovad lavastust arvustama Georg Loomise Financial Times Londonist, Dr. Stefan Maussi Das Opernglas Hamburgist ja Sibeliuse Akadeemia professori Veijo Murtomäki Helsingn Sanomatest. Samuti on esietendusele oodata ka Eduard Tubina Türgis elavat poega Eino Tubinat koos abikaasaga.

Tubina looming on väga mitmekülgne - ta on kirjutanud 10 sümfooniat, süite, instrumentaalkontserte ja vokaalsümfoonilisi teoseid, kammer- ja koorimuusikat. Lisaks "Barbara von Tisenhusenile" on Tubin loonud ooperi "Reigi õpetaja" ning balleti "Kratt".


Kaido Padar
Rahvusooper Estonia
avalike suhete juht
50 76644