Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Estonia teatris anti üle MyFitnessi aasta tantsija auhinnad 2022

30.04.2022 13:23

Reedel, 29. aprillil 2022 anti Estonia teatris rahvusvahelise tantsupäeva galal üle MyFitnessi tantsuauhinnad neljale Eesti Rahvusballeti tantsijale. 2022. aasta parimad balletiartistid on Darja Günter ja Liam Morris ning parimad solistid Nanae Maruyama ja Cristiano Principato.

Auhinnad, millega kaasneb ka rahaline preemia, andsid tantsijatele üle MyFitness Grupi esindaja Eva Ottas ning Eesti Rahvusballeti kunstiline juht Linnar Looris. Rahvusooper Estonia on MyFitnessiga viljakat ja estoonlaste head füüsilist vormi toetavat koostööd teinud juba alates 2019. aastast. MyFitness Grupi tegevjuhi Erkki Torni sõnul on MyFitness pikaajalise koostöö üle siiralt tänulik ja õnnelik. "Viimased kaks aastat on olnud mõlemale poolele väga keeruline ning ühtlasi sarnane otsinguteperiood. Estoonlased on olnud meile alati suureks toeks ning andnud meile oma kunstilise tegevusega inspiratsiooni, motivatsiooni ja jõudu edasi tegutseda. Loodan, et MyFitnessi tantsupreemiates väljendub meie suur tänulikkus kogu Estonia meeskonnale!"

Darja Günter on lõpetanud Tallinna Balletikooli ning tantsib alates 1999. aastast Estonias. 2019. aastal pälvis ta kolleegipreemia balleti kategoorias. Liam Morris õppis tantsimist Austraalia Balletiakadeemias ja Inglise Rahvusballeti koolis. Eesti Rahvusballetiga liitus ta 2018. aastal.
 
Nanae Maruyama on õppinud tantsimist Tokyo Balletikoolis ja John Cranko Balletikoolis Stuttgardis. Juba enne Eesti Rahvusballetiga liitumist 2006. aastal pälvis ta tunnustust rahvusvahelistel konkurssidel. Nanae kanda on solistirollid mitmes Eesti Rahvusballeti lavastuses, sh käesoleval hooajal esietendunud balletis "Louis XIV – kuningas Päike". 

Cristiano Principato on lõpetanud La Scala Balletikooli ja pälvis 2017. aastal Itaalia tantsupreemia "Tulevikutäht". Eesti Rahvusballetiga liitus ta 2020. aastal. Cristiano on üks rahvusballeti hõivatumaid liikmeid, tantsides solistirolle nt lavastustes "Anna Karenina", "Pähklipureja", "Luikede järv", "Louis XIV – kuningas Päike".

Lisaks estoonlaste vormishoidmise toetamisele annab MyFitness igal aastal rahvusvahelise tantsupäeva galal välja aasta tantsija auhinnad Eesti Rahvusballeti parimatele tantsijatele. Tänavu anti auhindu välja juba neljandat korda.