Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Estonia teatrilaata külastas 13 000 inimest

09.09.2013 09:06

8. septembril toimunud Estonia maja 100. aastapäevale pühendatud teatrilaata külastas hinnanguliselt 13 000 inimest. Kokku osteti laadalt ligi 5000 teatripiletit. Rahvusooperi piletite laadahinnaga müük jätkus internetis südaööni.

Kuulsate estoonlaste jäljerajale lisati viimased jalajäljed: jäädvustatud sai Anna Ekstoni, Gerda Murre, Eino Uuli, Martin Tarase, Paul Mägi, Hendrik Krummi ja Eldor Renteri  mälestus.
Kostüümi- ja rekvisiidilaadalt, õnneloosist ja kirbuturult koguti teatri raamatukogu täiendamiseks ja kostüümilaenutuse uuendamiseks 4825 eurot.
Laadapäeval sõlmis Rahvusooper Estonia pikaajalise peasponsorlepingu Viru Keemia Grupiga ja uuendas lepingut Postimehega.

Laadal tutvustasid algavat hooaega Rahvusooper Estonia, Eesti Rahvusballett, Eesti Kontsert, Eesti Riiklik Sümfooniaorkester, Eesti Filharmoonia Kammerkoor, Hortus Musicus jt, kes aitavad igapäevaselt Estonia maja muusikaga täita. Välilava kontserti dirigeerisid Vello Pähn, Jüri Alperten, Eri Klas, Neeme Järvi ja Andres Mustonen, balletinumbrid on lavale seadnud Toomas Edur. Kontserdikava kunstiline juht oli Arne Mikk.
Võimalus oli osta meeneid, trükiseid, plaate, teatrikostüüme ja rekvisiite, töötab sügisene (kirbu)turg. Avatud olid ooperi- ja balletimaa koos näidistundidega ning lasteala, kus Pipi tegi pannkookide ja lapsed said koos Lumivalgekese ja pöialpoistega tantsu lüüa. Uudistamist jätkus Viru Keemia Grupi põnevas kaevandustelgis, kus ka Estonia pöialpoisid vääriskive otsisid. Malealal sai pidada malesimultaani Kaido Külaotsa ja Ottomar Ladvaga, väliekraanilt sai vaadata muusikafilme ETV arhiivist.

Rahvusooper Estonia
www.opera.ee
Estonia pst. 4, 10148 Tallinn, Estonia

Maja täis muusikat!