Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Estonia teatri ajalugu plakatitel

11.09.2006 10:12

Esmaspäeval, 11. septembril  kell 14 avatakse Eesti Rahvusraamatukogus näitus "Estonia teater 100. Plakat ja raamat", mis annab ülevaate sellest, kuidas on teater lavastusi tutvustanud saja-aastase ajaloo jooksul.

Koostajate hinnangul pole tegu ainult teatriajaloo näitusega, eelkõige on see plakatinäitus. Teatri algusaegadest on järele jäänud üpris vähe, näiteks ei saa näha müürilehte uue maja avamisest 1913. aastal. Eelmise sajandi 40ndate aastate lõpust võib leida mõned kunstniku kujundatud plakatid, aga enamasti eraldavad müürilehti üksteisest vaid sõnad paberil. Kunstilisest kujundusest saab tõsisemalt rääkida alates 1960ndatest aastatest. Uuemad plakatid on lisaks infole lähtunud aina enam silmailust.

Plakateile on täienduseks raamatuväljapanek, mis hõlmab kõige olulisemaid trükiseid Estonia teatri ja selle tegijate kohta läbi aegade.
Väljapaneku on koostanud Mare Mauer, Merike Saarepera, Kirsten Simmo ja Seidi Raid ning kujundanud Tiiu Laur.

Näitus "Estonia teater 100. Plakat ja raamat" valmis  Rahvusooper Estonia, Eesti Teatri- ja Muusikamuuseumi ja Eesti Rahvusraamatukogu koostööna ning on osa Estonia teatri 100. sünnipäeva tähistamisest.
Väljapanek on avatud 11. - 30. septembrini Eesti Rahvusraamatukogus.


Kadri Valner
Rahvusooper Estonia
Kommunikatsioonijuht
6831 284
www.opera.ee