Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Estonia Teater ühineb Vene Teatriga

01.04.2005 11:18

Rahvusooper "Estonia" ja Vene Teater panid leivad ühte kappi. Kahe teatri ühinemise tingis vajadus saavutada ühiskonnas laiemat kõlapinda ning majandada ökonoomsemalt. Uus teater saab nimeks "Eesti-Vene Ühinenud Riiklik Akadeemiline Ooperi, Balleti, Draama, Opereti ja Muusikali Teater "Estonja" AS". Kahe teatri vaheline koostöö sai alguse ühisest teatrisõbrakaardist.

Mitmete diskussioonide tulemusena on uue teatrihoone asukohaks valitud praegune Sakala hoone, mille asemele on plaanis ehitada klaasist pilvelõhkuja. See rikastaks Tallinnas jõudsalt arenevat City't ning muudaks meie pealinna Euroopa vääriliseks. Pilvelõhkuja-ooperimaja oleks esimene omalaadne kogu maailmas ning kujuneks kindlasti Eesti turismimagnetiks nr 1. Lisaks saalile asuks gigantses hoones kolm kaubanduskeskust, kohvikud, ööklubid ja teised äriasutused, mis aitaksid turundada ka teatrit.
Esteetilistel kaalutlustel on plaanis hoone ette püstitada Adonise skulptuur.
"Estonia" ja Vene Teatri praegused hooned plaanitakse välja üürida.
"Estonia" peab läbirääkimisi Tallinna Tuletõrje ja Päästeametiga ning Eesti Politseiga, Vene Draamateatrist saab Tallinna Linnavalitsuse infosaal.

Tere tulemast veel täna vanasse ja heasse Estoniasse!

Kaido Padar
Rahvusooper Estonia
avalike suhete juht
50 76644