Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Estonia Talveaias tantsuetendus Schuberti kammermuusikaga

26.02.2008 11:11

Rahvusooper Estonia Talveaed ootab teisipäeval, 26. veebruaril kell 19 kõiki muusika- ja balletisõpru tantsuetendusele "Tütarlaps ja surm", mis on seatud Franz Schuberti muusikale.

Etenduse koreograaf on Tuuli Peremees, tantsivad Tuuli Peremees ja Viktor Jelissejev. Musitseerivad bass Priit Volmer ja Ooper-Kvartett koosseisus Henno Soode (viiul), Eivin Toodo (viiul), Kerstin Tomson (vioola), Mati Leibak (tšello). Etenduse muusikalises osas on Schuberti keelpillikvartett ”Der Tod und das Mädchen” ja kolm tema soololaulu kvarteti saatel - neist igas loos on surmal erinev funktsioon.

Koreograaf ja tantsija Tuuli Peremees  ütleb, et publikule avaneb imeilusa muusikaga ajatu lugu armastusest ja teispoolsusest. ”Süžee pinget tõstab kolmas tegelane - noormees, kes armastab tüdrukut, kuid erinevalt temast ei näe nende ümber tiirutavat surma varju. Surm meelitab tüdrukut enda sülle ning lõpuks see juhtubki,” räägib Tuuli Peremees.

Romantismiajastu ühe olulisema helilooja Franz Schuberti  (1797-1828) loomingus on motiiv armastust kehastava tütarlapse ja surma pingestatud kahekõnest olulisel kohal. 1817. aastal Matthias Claudiuse tekstile loodud soololaul on Schuberti laululoomingus üks tuntumaid, selle alusel komponeeris ta 1824. aastal ka oma samanimelise keelpillikvarteti.

Ooper-Kvartett http://www.hot.ee/kvartett/
Kontserdid Estonia Talveaias http://www.opera.ee/8889

Eero Raun
Rahvusooper “Estonia” nõunik
taskutelefon: 50 68 194
[email protected]
www.opera.ee