Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Estonia tähistab Mati Palmi juubelit

12.01.2012 11:19

13. jaanuaril täitub Estonia kauaaegsel solistil Mati Palmil seitsmes aastakümme.

Rahvusooper Estonia tähistab armastatud laulja juubelisünnipäeva 15. jaanuaril "La traviata" etendusega, sest just Verdi ajalooliste tegelaste tõlgendamisel on Mati Palmi isikupärane ja jõuline esitusmaneer kõige ehedamalt mõjule pääsenud. Juubelietendusel on Mati Palm laval markii d´Obigny rollis, peaosades laulavad Irina Dubrovskaja Venemaalt ja rahvusvahelise muusikapäeva ooperigalal publikut vaimustanud noor tenor Alexander Schulz Saksamaalt. Dirigeerib Jüri Alperten.

Mati Palm 70Mati Palm on kogu oma pika lauljatee vältel olnud seotud Estonia teatriga ning kuulunud juhtivate solistide hulka. Tema esimeseks rolliks oli leitnant Champlatreux F. Hervé operetis "Mam’zelle Nitouche", ooperidebüüdiks oli Sparafucile Verdi "Rigolettos". Aastate jooksul on Verdi ooperitest lisandunud "Attila" (nimiroll), "Don Carlo" (Filippo), "Nabucco" (Zaccaria), "Ernani" (de Silva). Mahukast repertuaaripagasist väärivad eraldi esiletõstmist suurt ekspressiivsust nõudvad vene ooperi suurkujud. Euroopa ooperiteatrites hinnatakse Mati Palmi ka Wagneri-lauljana. Üheks meelisosaks peab Mati Palm nimirolli "Lendavas hollandlases", mida ta koduteatri kõrval on esitanud ooperifestivalil Savonlinnas, Berliini Riigiooperis ning Budapesti, Praha, Leedu ja Soome Rahvusooperites.

Vaatamata enam kui 70 rollile, ei piirdu Mati Palmi lauljakarjäär üksnes ooperižanriga. Tema kõrgel tasemel vokaaltehnika lubab laulda muusikat erinevatest žanritest ja ajastutest. Palmi repertuaaris on 56 kantaati ja oratooriumi, ta on andnud üle 400 soolokontserdi nii kodu- kui välismaal ning esinenud paljude kontserdiprogrammidega. "Ooper on mu südametunnistus, oratoorium mu armastus, kammerlaul mu hobi," on laulja ise kokkuvõtvalt öelnud.

Mati Palm on pälvinud mitmeid mainekaid preemiaid, ta on olnud arvukate rahvusvaheliste laulužüriide liige ning jäädvustanud oma hääle enam kui kümnele CD-le. Sisuka lauljatee kõrval on Mati Palmil jätkunud aega noorte lauljate koolitamiseks.


Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht
ylla.veerg@opera.ee

www.opera.ee
Estonia pst. 4, 10148 Tallinn, Estonia

Maja täis muusikat!