Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Estonia sõidab Peterburi kammerooperifestivalile

03.05.2016 16:42

23. aprillist 8. maini toimub Peterburis esimest korda Rahvusvaheline Kammerooperifestival, mille korraldajaks on Peterburi Kammerooper. Festivalil esinevad lisaks korraldajale Collegium Musicum Riiast, Rahvusooper Estonia ja Helikon-Opera ning Pokrovski Kammerooperiteater Moskvast.  Estonia viib festivalile Paul Hindemithi ooperi „Pikk jõulueine“ Arne Miku lavastuses ja see on kavas 3. mail. Laulavad Janne Ševtšenko, Annaliisa Pillak, Rauno Elp, Mart Laur, Oliver Kuusik, Juuli Lill, Kristel Pärtna, Andres Köster, Kati Jaanimäe ja Mart Madiste. Dirigeerib Kaspar Mänd. Festivalile sõidab 60 estoonlast.

Festivali eesmärgiks on tutvustada kammerooperit kui eristuvat ja tänapäevast žanri, millel on oluline koht maailma muusikakultuuris. Programmis on Bizet’, Händeli, Britteni, Hindemithi, Lampi ja Tšaikovski teosed.

„Pikk jõulueine“ jutustab Bayardite suguvõsa kodustest sündmustest 90 aasta vältel jõuluõhtute kontekstis. Tõsise alatooniga, kuid humoorikas ja soe lugu räägib eri põlvkondade elust: muredest, kasvamisest ja valikutest, luues värvika pildi inimolemusest. Paul Hindemith (1895–1963) oli Saksa neoklassitsismi silmapaistvamaid esindajaid ja üks 20. sajandi mitmekülgsemaid heliloojaid, kelle sütitav muusika ja liigutavad ansamblid viivad kuulajad mälestuste maailma. „Pikk jõulueine“ pühitseb näiliselt väikesi ja tähtsusetuid igapäevasündmusi, mis tegelikult osutuvad elus määravaiks.