Näidendite­laenutamise haldamise ligipääsu saatmiseks on tarvis end autentida. Administraator võtab vajadusel ühendust.

Teil ei ole teatristatistika nägemisõigust!

Hüppa põhisisu juurde

See the latest info of Estonian theatre

See the latest info of Estonian theatre

Estonia Selts korraldab uue lavaeesriide hankimiseks annetuskampaania

26.04.2010 12:40

Täna, 26. aprillil algab Estonia Seltsi poolt algatatud kampaania, mille käigus planeeritakse rahvusooperile uue lavaeesriide hankimiseks annetuste teel vajalik rahasumma koguda. Rahaliste vahendite nappuse tõttu jäi 2005. aastal üheksa aastat kestnud renoveerimise lõpul arhitektide Aulo Padari ja Juta Lemberi poolt kujundatud eesriie hankimata ja paigaldamata ning see asendati ajutise eesriidega.

„Teatrimaja avamisest on möödunud juba peaaegu sada aastat, vahetunud on riigikorrad ja eesriided. Tahame 2010. aasta sügisel algavat 105. hooaega alustada uue eesriide avamisega ja seepärast kuulutame välja avaliku annetuskampaania,“ ütles Estonia Seltsi esimees Arne Mikk. „1997. aastal algas Estonia maja renoveerimine seltsi poolt korraldatud katusekivide kampaaniaga ja nüüd on aeg renoveerimine lõpule viia ning kinkida teatrile sobiv ja väärikas eesriie.“

Eesriidekampaania raames müüakse kaunilt kujundatud ruumilisi postkaarte väärtuses 300, 1000 ja 5000 kr. Kaardi ostu teel raha annetanutele on kaart sissepääsuks uue eesriide esitluskontserdile enne hooaja algust 5. septembril. Annetajad saavad jätta oma autogrammi uue eesriide tagaküljele. Lisaks võimaldab teater suuremate summade annetajatel teatri uue hooaja tegemistega lähemalt tutvust teha.

Annetuskaarte saab osta Rahvusooper Estonia kassast ja suveniiriletist, raha võib soovi korral ka üle kanda.
Täpsem info teatri kodulehelt www.opera.ee


Ülla Veerg
Rahvusooper Estonia
Avalike suhete ja turundusteenistuse juht